رونمایی از یک ویژگی جدید برای واتس اپ با هدف ایمن سازی تماس‌ها

واتس اپ از یک ویژگی جدید با هدف ایمن سازی تماس‌ها رونمایی کرد.

آخرین نسخه بتای برنامه واتس اپ در دستگاه‌های اندرویدی از ظهور گزینه جدیدی در تنظیمات تماس حکایت دارد که عبارت است از “محافظت از آدرس IP در حین تماس” که در صورت فعال شدن، کار را برای شناسایی موقعیت کاربر توسط دیگران سخت می‌کند.

این ویژگی جدید از طریق انتقال امن تماس به سرور‌های واتس اپ که در حین مکالمه به صورت ایمن ارتباط را انتقال می‌دهند، عمل می‌کند. البته ممکن است با استفاده از این ویژگی، کیفیت مکالمه در نتیجه فرآیند‌های رمزگذاری، کمی تحت تأثیر قرار گیرد.

هنگامی که ویژگی “محافظت از آدرس IP در حین تماس” روشن است، آدرس “IP” کاربر پنهان می‌شود و با یک آدرس IP رمزگذاری شده و ناشناس دیگر از طریق سرور‌های “WhatsApp” جبران می‌شود، که به دنبال ارائه یک لایه اضافی برای محافظت از کاربران در برابر هرگونه تلاش احتمالی برای ردیابی موقعیت مکانی واقعی آن‌ها بر اساس داده‌های تماس است.

این ویژگی هنوز در دست توسعه است و انتظار می‌رود که در به‌روزرسانی‌های بعدی برای همه کاربران برنامه منتشر شود. این ویژگی به عنوان یک گام اضافی برای محافظت از کاربران و در پاسخ به نگرانی‌های فزاینده در مورد حریم خصوصی دیجیتال و ردیابی آنلاین توسط واتس اپ ارائه شده است.

“WhatsApp” اکنون در حال آزمایش سایر ویژگی‌های امنیتی مانند پشتیبانی از کلید‌های عبور، و افزودن ایمیل به عنوان یک گزینه اضافی برای تأیید هویت است، هرچند همه پیام‌ها و تماس‌های برقرار شده از طریق “WhatsApp” با فناوری رمزگذاری end-to-end محافظت می‌شوند، تا از هر گونه تلاش برای استراق سمع یا جاسوسی در امان بماند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

چهار × چهار =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0