آیفون‌دارها مراقب این عدد مرموز باشند

عدد ۸۰ در آیفون می‌تواند بهتان بگوید که آیا گوشی شما مشکل جدی دارد یا نه. مراقب این عدد باشید.

اگر صاحب گوشی آیفون هستید، مراقب قانون ۸۰ درصد باشید، چرا که ممکن است گوشی شما دچار مشکل جدی شده و لازم باشد برایش هزینه کنید.

هنگامی که عدد سلامت باتری آیفون شما به زیر ۸۰ درصد رسید، یعنی احتمالا وقت آن رسیده که دست به جیب شوید. هر چه بیشتر آیفون خود را شارژ و با استفاده از گوشی، شارژ را تخلیه کنید، باتری ضعیف‌تر می‌شود. با گذشت زمان، آیفون شما نسبت به زمانی که نو بود، شارژ کمتری در خود نگه می‌دارد.

با رفتن به Settings > Battery > Battery Health در آیفون، می‌توانیدحداکثر درصد ظرفیت باتری را مشاهده کنید. هرچه این عدد کمتر شود، مدت زمان نیاز گوشی شما به شارژر کوتاهتر می‌شود و مدام باید گوشی خود را شارژ کنید.

هنگامی که سلامت باتری آیفون به زیر ۸۰% رسید، پیامی برای شما نمایش داده می‌شود. اپل هشدار می‌دهد: «سلامت باتری شما به طور قابل توجهی کاهش یافته است.»

البته یک ارائه‌دهنده خدمات مجاز اپل می‌تواند باتری را جایگزین کند تا عملکرد و ظرفیت کامل بازیابی شود. به طور معمول حدود دو سال طول می‌کشد تا به این نقطه برسید، اگرچه تجربه شما ممکن است متفاوت باشد.

البته همان‌طور که اپل هم اعلام کرده، باتری ضعیف‌شده برای آیفونتان خطرناک نیست، فقط کارایی آن را کاهش می‌دهد. استفاده از یک باتری جایگزین می‌تواند مشکل‌گشا باشد.

کاهش بیش از حد حداکثر ظرفیت باتری آیفون شما به طور فزاینده‌ای آزاردهنده خواهد شد. همچنین متوجه می‌شوید که آیفون شما با تلاش برای محافظت از باتری در برابر تخریب بیشتر، کارایی کمتری دارد.

تعویض باتری آیفون، آن را از نظر سلامت باتری به آیفون نو نزدیک می‌کند.

/خبرآنلاین

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

سه × دو =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0