رونمایی گوگل از ابزار و تراشه‌های هوش مصنوعی

نسخه جدیدی از تراشه‌های هوش مصنوعی گوگل و ابزاری برای علامت‌گذاری و شناسایی تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی رونمایی شد.

گوگل در کنفرانس «Google Next» از فناوری‌های هوش مصنوعی جدید و مشارکت‌های طراحی شده با هدف ارائه بیشتر این فناوری رو به رشد به مشاغل بزرگ، رونمایی کرد. نسخه جدیدی از تراشه‌های هوش مصنوعی منحصربه فرد گوگل و ابزاری برای علامت‌گذاری و شناسایی تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی نیز در این رویداد رونمایی شد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، نسخه‌های جدید زیرساخت هوش مصنوعی پایه گوگل عملکرد آن را بهبود می‌بخشند و ویژگی‌هایی را به آن اضافه می‌کنند. برای مثال، نسخه جدید مدل متنی این شرکت با نام «PaLM» مقدار متن ورودی کاربران را افزایش می‌دهد تا پردازش اسناد طولانی‌تر مانند خلاصه‌های متنی و کتاب‌ها آسان‌تر شود. گوگل همچنین هوش مصنوعی مجموعه نرم‌افزار‌های اداری و ابزار‌های امنیتی خود را نیز به‌روزرسانی کرده است. این شرکت از یک ابزار مجهز به هوش مصنوعی رونمایی کرد که می‌تواند، پایگاه‌های داده را از اوراکل به یک نسخه منبع باز منتقل کند.

تراشه جدید و سفارشی گوگل که «TPU v ۵ e» نام دارد، دیگر محصول ارائه شده در این رویداد بود که برای آموزش مدل‌های بزرگ طراحی شده است و همچنین محتوای مدل‌ها را به طور مؤثر ارائه می‌کند. گوگل تراشه‌های «TPU v ۵ e» را محصولی در دسته ابر رایانه‌ها توصیف می‌کند و مشتریان بخش ابری می‌توانند، از طریق آن چندین پاد را به یکدیگر متصل و مشکلات محاسباتی پیچیده را حل کنند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

نظر دهید

پاسخ دهید

5 + چهار =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0