فروش اولین رایانه ۶۶۶ دلاری اپل به قیمت ۲۲۳ هزار دلار

در مزایده‌ای، علاوه بر فروش ۲۲۳ هزار دلاری یکی از نخستین رایانه‌های اپل، یک آگهی دست‌نویس از بنیان‌گذار این شرکت نیز به قیمت ۱۷۷ هزار دلار حراج شد.

به نقل از دویچه وله، یکی از نخستین رایانه‌های اپل که ۶۶۶ دلار قیمت داشته در مزایده‌ای به ۲۲۳ هزار دلار فروش رفت. همچنین یک آگهی دست‌نویس استیو جابز، بنیان‌گذار شرکت اپل نیز به قیمت ۱۷۷ هزار دلار حراج شد.

طبق گفته حراجی RR Auction مستقر در بوستون این رایانه روز پنجشنبه دوم شهریور (۲۴ اوت) به فروش رفته است. رایانه یاد شده Apple I نام دارد و هنوز هم کار می‌کند.

اپل I یا اپل یک، رایانه شخصی است که در سال ۱۹۷۶ توسط شرکت اپل به بازار عرضه شد. این رایانه توسط استیو وازنیک طراحی و دست‌ساز شده است. دوست وازنیک، یعنی استیو جابز در آن‌زمان ایدهٔ فروش این رایانه را داشت.

اپل I نخستین محصول اپل بوده و حدود ۲۰۰ رایانه از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۷۷ در گاراژ استیو جابز، بنیان‌گذار اپل در لوس آلتوس کالیفرنیا ساخته شده است.

این رایانه‌ها به تاسیس شرکتی کمک کردند که اکنون سه هزار میلیارد دلار ارزش دارد. حراجی RR Auction پیش‌بینی می‌کرد که رایانه به حراج گذاشته شده حدود ۲۰۰ هزار دلار به فروش برسد.

استیو وازنیک مهندس رایانه، مخترع و یکی از بنیان‌گذاران شرکت اپل این رایانه را در سال ۲۰۱۷ با “Woz” امضا کرده است.

رایانه یاد شده در سال ۱۹۸۰ در یک نمایشگاه رایانه‌ای در فرامینگهام ماساچوست خریداری شده و در دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفته است.

حراجی RR Auction اطلاع داده است که یک آگهی دست‌نویس استیو جابز، بنیان‌گذار اپل برای رایانه Apple I نیز به قیمت ۱۷۶ هزار دلار فروش رفته است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

17 + 13 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0