۷ نکته که هنگام پشتیبان‌گیری از گوشی خود باید در نظر بگیرید

پشتیبان‌گیری از گوشی

با توجه به اهمیت پشتیبان گیری از اطلاعات در تلفن هوشمند، در این گزارش به ۷ نکته در مورد پشتیبان‌گیری از گوشی‌های هوشمند که باید در نظر داشته باشید، اشاره می‌شود:

پشتیبان گیری خودکار ابری را در تلفن خود فعال کنید

هر دو دستگاه اندروید و iOS ویژگی‌های پشتیبان گیری مبتنی بر ابر را ارائه می‌دهند. اندروید مبتنی بر گوگل درایو است، در حالی که اپل دارای پشتیبان iCloud است. همچنین، این دستگاه‌ها دارای یک گزینه پشتیبان گیری خودکار هستند که می‌تواند طبق نیاز کاربران برنامه ریزی شود.

از رمز‌های عبور حساب خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

در حالی که اکثر مردم بر روی پشتیبان گیری از داده‌های دستگاه خود تمرکز می‌کنند، تهیه نسخه پشتیبان منظم از رمز‌های عبور حساب‌ها از طریق مدیر رمز عبور نیز مهم است. این اقدام در بسیاری از موقعیت‌ها مانند فراموش کردن رمز عبور جیمیل مفید خواهد بود.

به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه کنید

در حالی که پشتیبان گیری ابری آسان و ساده است، داشتن پشتیبان گیری آفلاین هر چند وقت یکبار نیز مهم است. می‌توانید از هر درایو خارجی برای پشتیبان‌گیری از تمام اطلاعات خود و ایمن نگه داشتن آن استفاده کنید. برخی از درایو‌های خارجی نیز برای امنیت بیشتر، یک راه حل داخلی پشتیبان و پین یا رمز عبور ارائه می‌دهند.

از عکس‌ها و ویدئوهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

درست است که عکس‌ها و ویدئوها فضای ذخیره‌سازی زیادی را اشغال می‌کنند، به‌خصوص اگر به سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مانند Google Photos و Drive متکی هستید، اما از جمله مهم‌ترین داده‌های موجود در تلفن‌های هوشمند ما هستند و می‌توان از آن‌ها به درستی پشتیبان‌گیری کرد تا از دست نروند.

مخاطبین خود را به صورت آفلاین ذخیره کنید

هر گوشی هوشمند این امکان را می‌دهد که کل لیست مخاطبین را در قالب vcf صادر کند. این فرمت در تمام دستگاه‌های مدرن و قدیمی پشتیبانی می‌شود. این بدان معنی است که شما می‌توانید از این فایل برای بازیابی اطلاعات خود به هر گوشی هوشمند بدون نیاز به اتصال به اینترنت استفاده کنید.

پشتیبان گیری ایمن با پین یا رمز عبور

عامل مهم دیگری که باید در نظر بگیرید حفظ امنیت داده‌های پشتیبان گیری شده است. اگر به پشتیبان‌گیری ابری متکی هستید، مطمئن شوید که احراز هویت دو مرحله‌ای یا رمزگذاری را فعال کرده‌اید. اگر آن‌ها را به صورت محلی روی هارد دیسک یا رایانه شخصی ذخیره می‌کنید، مطمئن شوید که ایمن، رمزگذاری شده و با رمز عبور یا پین محافظت می‌شوند.

پشتیبان گیری از داده‌ها از سیستم عامل‌های پیام رسانی فوری

تقریباً تمام پلتفرم‌های پیام‌رسان فوری راه‌حل پشتیبان خود را دارند. اطمینان حاصل کنید که پشتیبان‌گیری خودکار را روی آن روشن کرده اید تا از دست دادن داده‌ها جلوگیری کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید

2 × سه =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0