یک میلیارد ربات انسان نما جهان را تسخیر می‌کنند

ایلان ماسک معتقد است تا دو دهه دیگر یک میلیارد ربات انسان نما در جهان وجود خواهند داشت.

 ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا در شبکه اجتماعی از پیش بینی یکی دیگر از رهبران فناوری پشتیبانی کرد که طبق آن تا دو دهه دیگر یک میلیارد ربات انسان نما روی زمین وجود خواهد داشت.

او در پلتفرم ایکس(توییتر سابق) موافقت خود را با پیش بینی دیوید هلمز (بنیانگذار آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی «میدجورنی») اعلام کرد. هلمز چند روز قبل در پستی نوشته بود: ما باید منتظر یک میلیارد ربات انسان نما در زمین در دهه ۲۰۴۰ میلادی و صدها میلیارد ربات در سراسر منظومه شمسی در دهه ۲۰۶۰ میلادی باشیم.

ماسک در پاسخ به او نوشت: به شرطی که پایه های تمدن با ثبات باشد، احتمالا چیزی شبیه این اتفاق می افتد.

این درحالی است که تسلا، شرکت خودروسازی ایلان ماسک نمونه اولیه از رباتی انسان نما را ابداع کرده که می تواند کارهای مختلفی انجام دهد و اپتیموس نام دارد. این ربات نخستین بار در آگوست ۲۰۲۱ میلادی معرفی شد.

در یک رویداد در ۲۰۲۲ میلادی ماسک اظهار امیدواری کرد تا میلیون ها ربات اپتیموس بسازد که قیمت تخمینی آنها حدود ۲۰ هزار دلار باشد. هرچند قابلیت های ربات محدود بود. ماسک هنگام معرفی ربات اعلام کرد از ابزار نمی خواهد کارهای پیچیده انجام دهد زیرا نمی خواهد روی زمین بیفتد.

او در آن زمان گفته بود: هنوز باید فعالیت های زیادی برای بهبود اپتیموس انجام داد. تصور می کنم اپتیموس در ۵ تا ۱۰ سال آینده به وضعیت ایده آلی برسد.

ماسک از ۲۰۲۲ میلادی اظهار امیدواری کرده تا در ۳ تا ۵ سال آینده ربات را به بازار بفرستد. او همچنین مدعی است ابزار مذکور یک ماشین با قابلیت های زیاد خواهد بود.

/مهر

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

4 × یک =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0