بلندپروازی‌‌‌های گلرنگ ادامه دارد

به نظر می‌رسد گلرنگ عزم خود را برای حضور جدی در اکوسیستم استارت‌آپی کشور جزم کرده است. در حالی که این شرکت در آخرین روزهای سال گذشته از کسب مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی خود با سرمایه ثبتی ۱۰‌هزار میلیارد ریال خبر داد، همزمان شایعاتی درباره ورود گلرنگ به حوزه خدمات خشکشویی آنلاین و بانکداری الکترونیک منتشر شده‌‌‌اند.

بد نیست بدانید که صندوق CVC گلرنگ در دی ماه گذشته مجوز این صندوق را در بیست و ششمین جلسه کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری‌‌‌ها و تولیدات دانش‌‌‌بنیان دریافت کرد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطر‌‌‌پذیر شرکتی با مشارکت شرکت‌های بزرگ ایجاد شده و درصدد جذب فناوری‌‌‌ها و سرمایه‌گذاری در محصولات نوآورانه هستند و صرفا در حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کنند.

تاکنون ۱۸ مجوز تاسیس صندوق CVC با مجموع سرمایه ۳.۸ همت اعطا شده است که از این تعداد ۸ صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر شرکتی موفق به اخذ مجوز فعالیت شده‌‌‌اند. همزمان شنیده‌‌‌ها حاکی از آن است که گلرنگ مشغول انجام اقداماتی در جهت راه‌‌‌اندازی یک PSP و خرید یک باشگاه مشتریان است.

البته این شرکت کیف پول الکترونیکی تارا را هم به عنوان یکی از راهکارهای دیجیتال برای خرید مالی آنلاین در اختیار دارد که توسط شرکت توسعه تجارت و فناوری تارا (زیرمجموعه گلرنگ) توسعه‌ یافته است. با این حال گویا بلندپروازی‌‌‌های گلرنگ قرار است به حوزه ارائه خدمات خشکشویی آنلاین و سرمایه‌گذاری در حوزه بازی‌‌‌های رایانه‌‌‌ای هم سرایت کند.

/دنیای‌اقتصاد 

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

یک × دو =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0