قابلیتی جدید برای کنترل گوشی با حرکت چشم

به زودی در گوشی‌های هوشمند قابلیتی ارائه خواهد شد که به شما امکان می‌دهد تلفن خود را از طریق نگاه کردن کنترل کنید.

کاربران گوشی‌های هوشمند به زودی می‌توانند به جای انگشتان خود از چشمانشان برای کنترل دستگاه استفاده کنند، به گونه‌ای که یک ویژگی جدید به کاربر امکان می‌دهد از طریق ویژگی ردیابی چشم هوش مصنوعی دقیقاً همان جایی که نگاه می‌کند، کنترل کند.

این گوشی می‌تواند بین نگاه سریع و طولانی تمایز قائل شود و سپس بدون نیاز به لمس عمل را انجام دهد.

سازنده چینی این فناوری فاش کرد که فناوری موسوم به “کپسول جادویی” یا Magic Capsule به زودی در دسترس خواهد بود و در حالی که شرکت‌های فناوری به طور فزاینده‌ای به دنبال راه‌های جدیدی برای کنترل دستگاه‌های خود برای کاربران هستند، این شرکت ادعا می‌کند که اولین شرکتی است که این فناوری را ارائه خواهد داد.

فناوری ردیابی چشم با نظارت بر جایی که کاربر از طریق دوربین دستگاه به آن نگاه می‌کند عمل کرده و چندین سال است که در صنایعی مانند تحقیقات بازار و تبلیغات برای تعیین بهترین روش با هدف جذب کاربران استفاده شده است.

اما تاکنون موانع قابل توجهی برای استفاده از فناوری خارج از محیط‌های کنترل شده، به ویژه در زمینه پیچیدگی هوش مصنوعی مورد نیاز وجود داشته است.

با این حال، این شرکت می‌گوید که فناوری جدید کپسول جادویی نه تنها می‌تواند نگاه کاربر را زیر نظر بگیرد، بلکه می‌تواند “نیت” او را نیز مشخص کند.

کاربران ابتدا باید نگاه خود را مانند تنظیم اثر انگشت، با خیره شدن به نقاط مختلف صفحه کالیبره کنند.

پس از راه‌اندازی، هوش مصنوعی می‌تواند تشخیص دهد که فرد از فاصله ۲۰ تا ۵۰ سانتی‌متری به کجا نگاه می‌کند و برای نشان دادن “نیت” کاربر باید به مدت ۱.۸ ثانیه به آن مکان نگاه کند.

پائولو پسکاتوره، کارشناس صنعت، می‌گوید: خوب است که می‌بینیم این فناوری در دسته‌های دیگر مانند گوشی‌های هوشمند دنبال می‌شود.

همچنین، این شرکت در نمایشی در کنگره جهانی موبایل در بارسلون نشان داد که چگونه کاربران می‌توانند با یک نگاه سریع به صفحه به تماس پاسخ دهند یا رد کنند، پیام‌های متنی را باز کنند یا تایمر را متوقف کنند.

/دیلی میل

 

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

یک + 12 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0