کف دست، راهکار کاهش استفاده از گوشی‌ هوشمند

شرکت نوپایی که مدیران ارشد سابق اپل تاسیس کرده‌اند، با استفاده از هوش مصنوعی دستگاه نوآورانه‌ای تولید کرده که هدفش «کاهش استفاده از گوشی‌های هوشمند» است. شرکت Humane مستقر در سانفرانسیسکو، روز پنج‌شنبه از دستگاه AI Pin رونمایی کرد که می‌توان آن را روی لباس‌ مثل سنجاق سینه نصب کرد. مهم‌ترین ویژگی این دستگاه استفاده از سیستم لیزری است که اطلاعات را به جای صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند، روی دست کاربر نشان می‌دهد.

به گزارش دنبال چی،

این دستگاه حرکات دست را تشخیص می‌دهد تا با محتوای نمایش داده شده مانند پاسخ به پیام یا تغییر آهنگ تعامل داشته باشد. تاب دادن دست به سمت‌های مختلف باعث نمایش گزینه‌های منو می‌شود و بستن مشت، دستگاه را به صفحه اصلی برمی‌گرداند. از دیگر قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به مترجم زبان و پشتیبانی از اهداف غذایی کاربر اشاره کرد.

این دستگاه از ۱۶ نوامبر قابل سفارش است و از اوایل ۲۰۲۴ ارسال می‌شود. قیمت آن از ۶۹۹ دلار شروع می‌شود و هزینه سرویس ماهانه ۲۴ دلار است که شامل سرویس تلفن همراه و شماره تلفن برای پیامک و تماس صوتی است. این محصول از پیشرفت‌های هوش مصنوعی نسل جدید مانند ChatGPT بهره می‌برد و بازتابی از علاقه کاربران به فناوری‌های جایگزین گوشی هوشمند است.

شرکت Humane توسط عمران چودری و بتانی بونگیورنو، مدیران ارشد سابق اپل، تاسیس شده و سرمایه‌گذار اصلی آن سم آلتمن، بنیان‌گذار OpenAI، با سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری است.

/دنیای اقتصاد

 

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

2 × 2 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0