کار‌های جالب موتور جست‌وجوی جدید بینگ مایکروسافت

شرکت مایکروسافت اخیرا در رقابت با گوگل روی موتور جست‌وجوی جدید بینگ (Bing) سرمایه‌گذاری عمده کرده است.

بینگ نتایج جست و جو را پالایش می‌کند و درباره هدف خاص کاربر از جست و جو به وی راهکار‌های بیشتر و ریزتری می‌دهد. مثلا، اگر بخواهید برای یک سفر سه‌روزه به همراه خانواده به پاریس برنامه‌ریزی کنید، بینگ به شما می‌گوید که در مدت سه روز و در حالی که خانواده را همراه خود دارید، بهترین جا‌هایی که می‌توانید در پاریس ببینید کجا‌ها هستند.

بینگ نه تنها لینک‌هایی به وبسایت‌های مختلف درباره دیدنی‌های پاریس به شما می‌دهد، بلکه در یک نوار کناری خلاصه‌ای از اطلاعات سراسر وب درباره پاریس که هوش مصنوعی آن‌ها را نوشته به شما ارائه می‌دهد. این نوار کناری به منابعی لینک می‌دهد که می‌توانند به شما امکان کاوش بیشتر درباره پاریس را بدهند.

بینگ جدید همچنین می‌تواند برای شما انواع و اقسام متن‌های پیچیده را بنویسد. مثلا، اگر تصمیم گرفته‌اید خانه‌تان را نوسازی کنید، بینگ می‌تواند از قول شما به شرکت نوسازی نامه بنویسد و موضوع را توضیح دهد. در همین راستا، بینگ می‌تواند از قول شما به صاحبخانه‌ خود نامه بنویسد و بابت افزایش اجاره به او شکایت کند.

با استفاده از مرورگر مایکروسافت «اِج» (Edge) که اخیرا روانه بازار شده است، کاربر می‌تواند یک نوار کناری بینگ باز کند و اطلاعات بیشتری درباره چیزی که می‌خواهد بخرد به دست آورد. مثلا، اگر دارید به کالایی در وبسایت «آمازون» نگاه می‌کنید، نوار کناری را باز کنید و از بینگ بخواهید درباره آن اطلاعات بیشتری به شما بدهد، و بینگ خلاصه‌ای از مشخصات، قیمت و موارد استفاده محصول را به شما ارائه می‌دهد.

نظر دهید

پاسخ دهید

19 − شانزده =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0