کارهایی که کاربران آیفون نباید انجام دهند

همشهری نوشت: سه اشتباه رایج باعث می‌شود که صاحبان آیفون، بدون اینکه بدانند، باعث شوند که گوشی‌هایشان کندتر از معمول عمل کند.

میلیون‌ها نفر از دارندگان آیفون به طور تصادفی، سرعت گوشی‌های خود را کاهش می‌دهند. در واقع سه اشتباه رایج می‌تواند سرعت عملکرد آیفون را کاهش دهد و اتفاقا خیلی راحت ممکن است کسی مرتکب این ۳ اشتباه شود.

 کاربران آیفون

اپل مفتخر به ساخت گوشی‌های هوشمند سریع با عملکرد عالی است، اما این غول فناوری در یک یادداشت رسمی، درباره نقاط ضعف آیفون هشدار می‌دهد. اول اینکه هرگز اجازه ندهید که حافظه آیفون شما بیش از حد پر شود، چرا که پر شدن فضای ذخیره‌سازی آیفون، سرعت آن را کاهش می‌دهد. در واقع فضای ذخیره‌سازی آیفون بسیار کم است و حافظه کم بر عملکرد نرم‌افزار iOS گوشی شما تاثیر منفی می‌گذارد.

اپل توصیه می‌کند فضای ذخیره‌سازی خود را زیاد پر نکنید. فضای خالی گوشی خود را می‌توانید در بخش تنظیمات > عمومی > حافظه آیفون بررسی کنید. اگر حافظه دستگاه شما کم باشد، هنگام نصب برنامه به‌روزرسانی iOS یا iPadOS، به طور خودکار فضا را آزاد می‌کند. البته iOS یا iPadOS فقط مواردی را که می‌توان دوباره دانلود کرد یا دیگر مورد نیاز نیست، حذف می‌کند.

برای بهترین عملکرد، سعی کنید حداقل ۱ گیگابایت فضای خالی را حفظ کنید. اگر فضای ذخیره‌سازی موجود شما به طور مداوم کمتر از ۱ گیگابایت باشد، ممکن است دستگاه شما کند شود، زیرا iOS یا iPadOS دائما فضا را برای محتوای بیشتر باز می‌کند.

مشکل دوم، دمای بالا یا بسیار پایین دستگاه است. یکی دیگر از مشکلات بزرگ برای آیفون شما زمانی رخ می‌دهد که اجازه می‌دهید بیش از حد گرم یا سرد شود. علی‌الخصوص گرما برای دستگاه بسیار مضر است، چرا که نه تنها عملکرد را کند می‌کند، که می‌تواند آسیب جبران‌ناذیری به باتری بزند. دمای بسیار سرد نیز می‌تواند به طور موقت عملکرد را کاهش دهد.

اپل توضیح می‌دهد: «iOS یا iPadOS عملکرد دستگاه شما را در صورت گرم شدن بیش از حد به دلیل شرایط خارجی، تنظیم می‌کند. شرایطی مثل رها شدن گوشی در ماشین داغ، یا استفاده طولانی مدت زیر نور مستقیم خورشید. در این شرایط، دستگاه خود را به مکان خنک‌تری ببرید و اجازه دهید دمای آن تنظیم شود. دمای بسیار سرد نیز می‌تواند دستگاه شما را کُند کند. اگر دستگاه شما پس از قرار گرفتن در معرض سرما به کندی کار می‌کند، آن را به مکان گرم‌تری منتقل کنید.»

مشکل سوم، روشن بودن وضعیت کم‌مصرف است. این حالت ویژه برای زمانی که شارژ باتری بسیار کم است، ارائه می‌شود. روشن کردن این وضعیت، به این معنی است که از برخی عملکردها و ویژگی‌های دستگاه صرف نظر می‌کنید تا شارژ باتری بیشتر حفظ شود. طبق اعلامیه اپل، در حالت کم‌مصرف، برخی از ویژگی‌ها خاموش می‌شوند و ممکن است انجام برخی کارها بیشتر طول بکشد. اگر می‌خواهید آیفون یا آی‌پدتان بدون محدودیت مصرف باتری کار کند، حالت کم‌مصرف را خاموش کنید. در وضعیت کم‌مصرف، نماد باتری گوشی شما به رنگ زرد است. می‌توانید با رفتن به تنظیمات > باتری، حالت کم مصرف را خاموش کنید.

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

14 − 4 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0