در این میان، «کارنامه» به‌‌دنبال آن است که به عنوان دستیار خرید و فروش خودرو متناسب با نیاز و بودجه کاربران، گامی در جهت تسهیل روند خرید خودرو بردارد. در همین راستا متقاضیانی که به‌‌دنبال خرید خودرو هستند یا قصد دارند ماشین‌‌های قدیمی خود را به‌‌روز کنند، می‌توانند با کمک سرویس جدید «کارنامه» و دریافت وام بدون ضامن، خودروی موردنظر خود را به‌‌صورت اقساطی خریداری کنند. به نظر می‌‌رسد در شرایط فعلی و با توجه به خلأ ارائه خدمات مناسب و حمایتی در بازار خودروهای دست دوم و کارکرده، «کارنامه» یک گام عملیاتی بسیار مهم در راستای مدیریت و بهبود شرایط بازار خودروهای نو و به‌‌ویژه دست دوم برداشته است تا علاوه‌‌بر شکل‌‌گیری معاملات امن، نقش موثری در افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

کارشناسان «کارنامه» در تمام مراحل خرید خودرو، از یافتن خودروی مناسب و ارزیابی قیمت گرفته تا بررسی فنی خودرو و در نهایت تنظیم قرارداد، در کنار متقاضیان خرید خودرو هستند و راهنمایی‌‌های لازم را در این خصوص به آنها ارائه می‌دهند. از جمله مزایای این سرویس می‌توان به افزایش قدرت خرید مردم به‌‌خصوص درباره خودروهای وارداتی و داخلی دست‌‌دوم اشاره کرد که به‌‌واسطه دریافت وام بدون ضامن صورت می‌گیرد. «کارنامه» مدعی است که تمامی مراحل دریافت وام را به عنوان یک واسطه انجام خواهد داد و حتی نیاز نیست متقاضی وام خودرو برای طی کردن مراحل اداری حضوری مراجعه کند.

با ارائه سرویس خرید اقساطی خودروی دست دوم در «کارنامه»، کاربر در مدت‌‌زمان کمتر از ۱۰ روز صاحب خودروی کارکرده داخلی یا خارجی خواهد شد. در سرویس خرید اقساطی خودروی دست دوم، کاربران «کارنامه» می‌توانند برای خرید هر یک از ماشین‌‌های آگهی‌‌شده در وب‌‌سایت «کارنامه» اقدام کنند. وام ارائه‌‌شده از سوی این شرکت برای خودروهای داخلی سقف ۴۰۰ میلیون تومان و برای خودروهای وارداتی و خارجی از سقف ۲ میلیارد تومان برخوردار است.