تعطیلات تمام شد، ساعت موبایل‌ها درست نشد

️با وجود گذشت ۱۴ روز از آغاز سال جدید، ساعت برخی دستگاه‌های آنلاین مانند گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها همچنان یک‌ساعت جلوتر را نشان می‌دهد.

ساعت ۲۴ روز اول فروردین، به رغم مصوبه مجلس مبنی بر لغو تغییر ساعت رسمی کشور، ساعت برخی موبایل‌ها به صورت خودکار همچون سال‌های قبل، یک‌ساعت به جلو کشیده شد.

کاربرانی که ساعت گوشی‌های موبایل آن‌ها درست نشده است، می توانند از طریق تماس با مرکز تماس اپراتورهای تلفن همراه به صورت دستی ساعت دستگاه‌های خود را تنظیم کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در اولین روزهای سال 1402 سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد، اکثر تولید کنندگان گوشی نسخه های به روز رسانی شده خود را منتشر کرده اند اما در برخی گوشی های تلفن همراه که تنظیمات توسط تولید کننده به روز نشده اند با مشکل مواجه شده اند.

به همین منظور طبق اطلاعیه اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، عدم تغییر ساعت تابستانی یا به عبارتی عدم اعمال DST(Daylight Saving Time) بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی از ابتدای سال 1402، پس از ابلاغ قانون در اول خردادماه 1401 با پیگیری‌های انجام شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از مراجع جهانی مانند ICANN و IANA در نسخه‌های به‌روزرسانی شده زمان کشورها منتشر و همچنین در سرورهای زمانی نظیر time.is نیز از حدود شش ماه قبل تغییرات لازم اعمال شده است.

در همین راستا کاربرانی که ساعت گوشی‌های موبایل آن‌ها درست نشده است و این مشکل برایشان همچنان وجود دارد، برای حل این مشکل می‌توانند با مرکز تماس اپراتورها، همراه اول (9990) و ایرانسل (700) تماس بگیرند تا طبق راهنمایی کارشناسان،  از طریق تنظیمات گوشی ساعت دستگاه خود را تغییر دهند.

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

1 + چهارده =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0