امکان استفاده از چت‌جی‌پی‌تی در آی‌فون

امکان استفاده از چت‌جی‌پی‌تی در آی‌فون فراهم شد. شرکت اپل در راستای ارائه امکانات هوش مصنوعی در گوشی‌های آی‌فون، تفاهم‌نامه‌ای را با مجموعه اوپن ای‌آی به امضا رسانده است. اپل همچنین مذاکراتی در این زمینه با شرکت آلفابت انجام داده تا احتمال استفاده از هوش مصنوعی جمینای ساخت گوگل را در گوشی‌های آی‌فون بررسی کند.

افراد مطلع از این رویداد در گفت‌وگو با خبرگزاری بلومبرگ تاکید کرده‌اند این دو شرکت در حال نهایی‌سازی شرایط یک توافق تجاری برای استفاده از ویژگی‌های چت جی‌پی‌تی در نسخه آینده سیستم‌عامل آی‌اواس هستند.

اپل همچنین مذاکراتی در این زمینه با شرکت آلفابت انجام داده است تا احتمال استفاده از هوش مصنوعی «جمینای» (Gemini) ساخت گوگل را در دستگاه‌های موبایل خود بررسی کند. این گفت‌وگوها با وجود آنکه به توافق ختم نشده، اما کماکان ادامه دارد .خبرگزاری بلومبرگ ماه پیش نیز از افزایش احتمال توافق اپل و

«اوپن ای‌آی» خبر داده بود. با این حال هنوز هیچ تضمینی مبنی بر قطعی شدن این همکاری و یا اعلام عمومی آن وجود ندارد.

توافق با اوپن ای‌آی به اپل این قدرت را می‌دهد تا امکانات پیشرفته‌ترین چت‌بات حال حاضر جهان را به عنوان بخشی از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی خود ارائه دهد. این شرکت قصد دارد ماه ژوئن آینده کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان خود را با تمرکز روی ارائه امکانات تازه هوش مصنوعی در نرم‌افزارهای خود برگزار کند. پیش از این گزارش شده بود اپل برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی آینده خود را از طریق مراکز داده اختصاصی مجهز به پردازنده‌های داخلی این شرکت ارائه خواهد کرد.

سال گذشته تیم کوک، مدیرعامل اپل در کنفرانسی از استفاده شخصی خود از چت جی‌پی‌تی خبر داده بود. او همچنین با اشاره به وجود «برخی ایرادات» در این ابزار وعده داد ویژگی‌های هوش مصنوعی اپل بر مبنای ملاحظه و تفکر به اکوسیستم این شرکت اضافه خواهد شد. تیم کوک هفته گذشته نیز به سهامداران اپل گفت این شرکت با توجه به مزایای متمایزی که دارد در حوزه هوش مصنوعی برتری پیدا خواهد کرد. در همین حال روز گذشته روزنامه نیویورک‌تایمز از به‌روز‌رسانی بزرگ «سیری»، دستیار مجازی اپل و تجهیز آن با امکانات هوش مصنوعی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

/ دنیای اقتصاد

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

6 + 16 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0