وزیر ارتباطات: برنامه‌ای برای ورود کاربر به اینستاگرام با کد ملی نداریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه برنامه‌ای برای ورود کاربر به اینستاگرام با کد ملی نداریم، گفت: «وزارت ارتباطات در اعمال محدودیت‌های جدید در اینترنت در سال ۱۴۰۳ نقشی ندارد. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست و در تلاشیم کیفیت زیرساخت‌های ارتباطاتی کشور را ارتقا‌ دهیم.»

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محدودیت‌های پلتفرم‌هایی مانند گوگل‌پلی را خارج از حوزه اختیارات خود و برعهده کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و کارگروهی در شورای عالی فضای مجازی دانست. او درباره برنامه این وزارتخانه برای سال جدید نیز گفت: «تلاش ما این است که روز‌به‌روز کیفیت زیرساخت‌های ارتباطی ارتقا پیدا کند. هدف‌گذاری ما برای امسال این است که پوشش فیبر نوری که به ۷ میلیون رسیده را دو برابر کنیم و به ۱۴ میلیون برسانیم یعنی ۶۰-۷۰ درصد کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار بگیرند.»

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: «امسال علاوه بر پوشش، برای اتصال هم برنامه ویژه داریم چون طبق قانون برنامه هفتم توسعه باید طی ۵ سال ۲۰ میلیون اتصال ایجاد کنیم. ممکن است به ۴ میلیون نرسیم، اما تلاش می‌کنیم نصف این رقم را ایجاد کنیم. برنامه ما برای شبکه ۵G نیز توسعه ۱۰ درصدی آن است که الان حدود ۴ تا ۵ درصد است.»

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

سه × 2 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0