وب‌سایت‌های مورد علاقه کاربران به اپ تبدیل می‌شوند

نسخه مرورگر Chrome Canary قابلیت جدیدی دارد که به کاربر اجازه می‌دهد وب‌سایت‌های مورد علاقه‌اش را با یک کلیک به اپلیکیشن روی دسک‌تاپ تبدیل کند. به گزارش گیزموچاینا، قابلیت Chrome Apps یک میانبر کارآمد اپلیکیشن مانند برای دسترسی به وب‌سایت‌های مورد علاقه کاربر بود که در ۲۰۲۳ میلادی حذف شد.

اکنون گوگل جایگزینی برای آن ارائه کرده که در حقیقت وب‌اپلیکیشن‌ها (PWAs) هستند. PWAها در حقیقت وب‌اپلیکیشن‌هایی هستند که مرز بین وب‌سایت و اپ‌ها را از بین می‌برند و تجربه‌ای مشابه استفاده از اپ را بدون دانلود از فروشگاه‌های اپلیکیشن فراهم می‌کنند.

اکنون Chrome Canary وب‌اپ‌ها را یک گام فراتر برده و به کاربران اجازه می‌دهد هر وب‌سایتی را به شکل اپ روی دسک‌تاپ نصب کنند. این بدان معناست که فرد می‌تواند وب‌سایتی را که به‌طور مرتب بازدید می‌کند، به یک اپ خاص در دسک‌تاپش تبدیل کند. بنابراین دیگر نیازی به جست‌وجو در تب‌های مرورگر نیست و فقط با یک کلیک روی آیکون اپ، وب‌سایت مذکور باز و آماده استفاده می‌شود.

در جدیدترین آپدیت Canary یک گزینه جدید «نصب صفحه به عنوان اپ…» در منو «ذخیره و اشتراک‌گذاری» (Save and Share) اضافه شده است. کلیک روی این گزینه یک پنجره اپ برای وب‌سایت باز می‌کند. PWAهای فعلی مانند یوتیوب نیز در منو به عنوان «نصب یوتیوب» ظاهر می‌شوند.

این ویژگی هم‌اکنون در Chrome Cananry (نسخه اولیه کروم ۱۲۴) ارائه شده است. نسخه ثابت کروم (۱۲۲) روی ابزارهای نوشتن و خواندن با صدای بلند هوش مصنوعی برای اندروید تمرکز کرده است. در نسخه آتی کروم ثابت (۱۲۳) یک پی‌دی‌اف‌خوان برای اندروید به کار می‌رود که در حقیقت یک مدیا پلیر برای دسک‌تاپ است.

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

18 + نوزده =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0