هکرها از تیک آبی جی میل سواستفاده می کنند

تنها یک ماه پیش سرویس جی میل متعلق به گوگل نسخه « تیک آبی» را ارائه کرد که مشابه تیک آبی توئیتر است و هم اکنون مشخص شده هکرها از آن سواستفاده می کنند.

 گوگل ویژگی احراز هویت را عرضه کرد که در کنار نام فرستنده ظاهر می شود و به خواننده اطمینان می دهد ایمیل ارسالی معتبر است.

کلاهبرداران اینترنتی راهی یافته اند تا به این ویژگی دست یابند. ویژگی مذکور به آنها اجازه می دهد تا آدرس های جعلی از برندهای مشهور بسازند و احتمالا کاربران را فریب دهند تا به اطلاعات حساس شان دسترسی یابند یا پرداخت وجه انجام دهند.

یک کارشناس امنیت سایبری ادعا می کند باگ مذکور را به گوگل اطلاع داده اما شرکت آن را نادیده گرفته است.

کریس پلامر مهندس امنیت سایبری در توئیتی در این باره می نویسد: من باگی را اطلاع رسانی کردم که gogle@ با تاخیر آن را با عنوان «اصلاح نمی شود- رفتار مورد نظر» رد کرد. اینکه چگونه یک کلاهبردار هویت @UPS را جعل می کند، با این روش قانع‌کننده است.

این باگ از ویژگی برند موجود برای ویژگی شناسایی پیام(BIMI) براساس سیستم تیک آبی جدید استفاده می کند. در فرضیه، تیک آبی تایید می کند که آدرس ایمیل می تواند از نام و تصویر آواتار مربوطه(مانند لوگو یک برند مشهور) استفاده کند.

جاناتان رادنبرگ مهندس نرم افزار در این باره می گوید: احراز هویت نیازمند امضای DKIM( کلیدهای دامنه شناسایی شده میل) است که ممکن است از هر دامنه ای باشد.

کاربران ایمیل های دیگر نیز اخیرا مشکلات مشابهی را در BIMI های احراز هویت شده سیستم ایمیل خود( مانند مایکروسافت ۳۶۵ و اپل میل) مشاهده کرده اند. در این میان به نظر می رسد آی کلود و یاهو ایمن تر باشند.

خوشبختانه اکنون گوگل باگ تیک آبی جعلی را به عنوان یک مشکل اولویت دار ثبت کرده است.

یک نماینده گوگل هفته گذشته برای پلامر نوشت: پس از بررسی دقیق تر متوجه شدیم این باگ شبیه یک نقطه ضعف معمولیSPF نیست. بنابراین ما پرونده را بازگشایی می کنیم و تیمی این وضعیت را به طور دقیق تر بررسی می کنند.

/مهر

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

هفت − پنج =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0