هوش مصنوعی iOS ۱۸ را زیر و رو می‌کند

طبق اخباری جدید اپل در آیفون های جدید و با به روزرسانی سیستم عامل iOS قابلیت های هوش مصنوعی مختلفی را برای اپ های اصلی آن به کار می گیرد و قابلیت خلاصه سازی متن های طولانی را ارائه می کند.

از ماه ها قبل شایعات درباره پتانسیل یکپارچه سازی هوش مصنوعی در سری آیفون ۱۶ و iOS۱۹ وجود دارد. اما اکنون اخباری جدید در این باره منتشر شده است. طبق گزارش ها اپلیکیشن های اصلی iOS (سافاری، اسپات لایت سرچ، سیری، ایمیل و مسجز) همه با هوش مصنوعی ارتقا می یابند. به نظر می رسد ابزار جدید یک مدل زبانی بزرگ به نام آژاکس (Ajax)باشد.

این سیستم می تواند در پاسخ به داده های ورودی کاربر، جملاتی کامل را به سرعت تولید کند. همچنین طبق گزارش ها آژاکس می تواند متن را تحلیل کند و چند پاسخ ارائه و آنها را براساس صحت و مرتبط بودن دسته بندی کند.

علاوه بر آن مدل زبانی بزرگ مذکور می تواند واژه ها و عبارت های کلیدی را شناسایی کند تا خلاصه ای در اپلیکیشن های سافاری و مسجز بسازد. در سافاری ۱۸ ویژگی جستجوی هوشمند به کاربران اجازه می دهد تا خلاصه هایی از صفحات وب تهیه کنند.

علاوه بر این موارد اپل مدل هوش مصنوعی خود را با دستگاه ها و اپلیکیشن های مختلف یکپارچه می کند. طبق گزارش ها این هوش مصنوعی می تواند شماره تماس های دفترچه تلفن کاربر را در پیام های متنی شناسایی کند و اطلاعات مرتبط با اپ تقویم را نیز استخراج کند تا پاسخ هایی متناسب بسازد.

البته سیری نیز از هوش مصنوعی بهره می برد و طبق گزارش این دستیار صوتی احتمالا خلاصه هایی ساده یا پاسخ هایی براساس محتوای پیام ها فراهم می کند. این قابلیت ها روی دستگاه فعال می شوند و از سوی دیگر قابلیت های پیچیده تر مانند تولید خلاقانه متن یا تحلیل عمیق احتمالا به ابر رایانشی متکی خواهد بود. در این میان شایعاتی مبنی بر آن وجود دارد که اپل مشغول بررسی شراکت با اوپن ای آی و گوگل برای ارائه چنین قابلیت هایی است.

اما طبق گزارش جدید این شرکت فناروی به شدت روی حریم خصوصی کاربر متمرکز و به دنبال روش هایی برای به حداقل رساندن پردازش داده ها در ابر رایانشی است.

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

دو + یک =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0