هشدار کارشناسان در مورد مکان روتر وای‌فای

کارشناسان می‌گویند که میلیون‌ها نفر دستگاه روتر وای‌فای خود را در مکان نامناسبی قرار می‌دهند و همین امر روی سرعت اینترنت آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

 قرار دادن روتر در نزدیکی دستگاه‌های الکترونیکی و مایکروویو ممکن است اتصال را با مشکل روبرو کند.

کارشناسان ادعا می کنند که این مشکل تنها با چند روش ساده قابل حل است، زیرا میلیون‌ها نفر از ما روترهای وای‌فای خود را در مکان‌های اشتباه قرار می دهیم.

دور کردن روتر از دستگاه‌های الکترونیکی، مایکروویو و حتی تجهیزات بلوتوث از جمله ترفندهای متعدد پیشنهاد شده است.

کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به سیگنال وای‌فای خود انجام دهید. توصیه می شود که روتر خود را در یک فضای باز قرار دهید تا سیگنال آزادانه حرکت کند. پنهان کردن آن در یک کشو یا کمد یا نزدیک به وسیله الکترونیکی اتصال را خفه می کند. این موارد شامل تجهیزات بلوتوث و مایکروویو، برخی از مانیتورها، بلندگوهای بیسیم، میکروفون، تلفن های بیسیم و حتی دوربین باشد.

با اینحال بهترین اتصال اینترنت را می توان با اتصال مستقیم هر دستگاه به روتر با استفاده از کابل اترنت داشت. با اینکار بهترین اتصال در شبکه خود را تضمین و امواج بیسیم را آزاد خواهید کرد تا رقابت کمتری برای اتصال دستگاه های بیسیم وجود داشته باشد.

کارشناسان می گویند قرار دادن روتر در آشپزخانه یا خیلی پایین از جمله بدترین مکان‌ها برای قرار دادن آن است.

آداپتورهای Powerline از جمله ابزارهای دیگری هستند که می توانند سیگنال اینترنت را نیز تقویت کنند. آداپتورها از سیم کشی برق در خانه برای انتقال سیگنال پهنای باند به اتاق های مختلف استفاده می کنند.

کارشناسان توضیح می‌دهند که این دستگاه‌ها را می‌توان به یک جفت پریز برق وصل کرد و اتصال سیمی را در هر اتاقی که می‌خواهید گسترش داد.

از طرف دیگر، توسعه دهنده های وای‌فای می توانند به تقویت اینترنت در مناطقی از خانه که به طور قابل توجهی دورتر از روتر اصلی هستند کمک کنند.

اگر یکی از این دستگاه‌ها را راه‌اندازی کنید، سیگنال را تکرار و به شما امکان می‌دهد اتصال خوبی را داشته باشید.

اما نقطه ضعف برای توسعه دهنده های وای‌فای این است که آنها شبکه بیسیم جدیدی راه اندازی می کنند نه اینکه فقط برد شبکه فعلی شما را افزایش دهند. در نتیجه، هنگامی که یک فرد به داخل و خارج از محدوده حرکت می کند، دستگاه ها بین چندین شبکه جابجا می شوند.

/فارس

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

سه × 5 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0