معرفی 5 خطای امنیتی برای نفوذ به گوشی

بسیاری از ما بدون گوشی‌های هوشمند خود احساس سردرگمی می‌کنیم، اما ممکن است همین دستگاه به ابزاری برای سوءاستفاده مجرمان تبدیل شود در ادامه 5 خطای امنیتی در این زمینه را ذکر می‌کنیم.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، کایران برگ، به عنوان یک متخصص امنیت سایبری، 5 اشتباه رایجی را که می تواند به هکرها اجازه دهد در عرض چند ثانیه به گوشی هوشمند شما نفوذ کنند را فاش کرده است.

کایران به‌عنوان یک مشاور آزمایش کننده امنیت سایبری شرکت‌ها می گوید که اشتباهات ساده ای مانند استفاده مجدد از رمزهای عبور، کلیک کردن بر روی لینک های مبهم و به اشتراک گذاری اطلاعات زیاد در شبکه های اجتماعی می تواند شما را در معرض نفوذ قرار دهد.

نفوذ به گوشی

1. استفاده از نرم افزارهای قدیمی

یکی از اولین چیزهایی که هکرها هنگام آماده کردن حمله به دنبال آن هستند، نرم افزار قدیمی است.

 نرم افزار اغلب دارای نوعی آسیب پذیری است، در حالی که توسعه دهندگان می توانند به سرعت آنها را برطرف کنند. اگر نرم‌افزار خود را به‌روزرسانی نکرده‌اید افراد می‌توانند اطلاعات بسیار حساس را به سرقت ببرند و حتی گاهی کنترل نرم‌افزار را در دست بگیرند.

آسیب‌پذیری‌ها می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند و به مجرمان اجازه دهند تا اختلالات جدی برای شرکت‌ها و افراد ایجاد کنند.

کایران می گوید هک فلج کننده اخیر در کتابخانه بریتانیا احتمالاً یک حمله فرصت طلبانه از این دست بوده است.

2. استفاده مجدد از رمزهای عبور

به گفته کایران، یکی دیگر از راه‌های متداول که هکرها به اطلاعات شخصی شما دست پیدا می‌کنند، استفاده از رمزهای عبور تکراری است.

کایران می گوید که خطر بزرگ استفاده مجدد از رمزهای عبور این است که اگر یک سایت که استفاده می کنید به خطر بیفتد، می تواند به هکرها امکان دسترسی به تمام حساب های شما را بدهد.

3. گذاشتن اطلاعات بیش از حد در فضای آنلاین

کایران گفت: « یکی از مهم‌ترین چیزهایی که مردم باید به آن فکر کنند این است که چقدر اطلاعات آنلاین به اشتراک می‌گذارند.»

وی توضیح داد: «هکرها تقریباً هر کاری برای ورود به یک شرکت انجام می دهند، اما یکی از ابزارهایی که استفاده می کنند، جمع‌آوری داده‌ها از شبکه‌های اجتماعی است.»

آنهاسایت های شبکه های اجتماعی مانند لینکدین را جست و جو می کنند تا ببیند چه چیزی دستشان را می گیرد.

هکرها در وب برای اطلاعاتی مانند تاریخ تولد، آدرس و حتی پاسخ به سؤالات امنیتی رایج مانند نام خانوادگی مادرتان را جستجو می‌کنند.

کایران هشدار داد: «هر چیزی که آنلاین می شود دیگر کنترلی روی آن ندارید و اگر بدشانس باشید و همه آن اطلاعات به شما پیوند بخورد، هویتتان را تا حدی به سرقت می برند».

4. اتصال به شبکه های عمومی محافظت نشده

مشکل این است که این نوع شبکه‌های عمومی از نوعی سیستم به نام تأیید هویت باز برای اتصال دستگاه شما به وب استفاده می‌کنند. احراز هویت باز به این معنی است که داده‌هایی که در سراسر شبکه ارسال می‌کنید رمزگذاری نشده‌اند و می‌توانند توسط افراد دیگری در شبکه ضبط شوند.

اتصال به وای فای عمومی شما را در معرض خطر حملات مجرمان سایبری قرار می دهد.

کایران هشدار داد: « ممکن است کسی خارج از یک شبکه وای فای عمومی بنشیند و به آنچه ارسال می شود گوش دهد.»

آنها می توانند در کافه باشند یا می توانند از سخت افزارهای تخصصی برای افزایش دامنه ای که می توانند در شبکه گوش دهند استفاده کنند.

برای جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی مانند اطلاعات بانکی همیشه هنگام استفاده از وای فای عمومی، از VPN استفاده کنید. این سرویس‌ داده‌های شما را رمزگذاری می‌کنند تا شنودکنندگان در شبکه نتوانند آنچه را که ارسال می‌کنید بخوانند.

5. کلیک کردن بر روی لینک های مبهم

در نهایت، کایران می‌گوید که ارسال لینک‌های مبهم همچنان رایج‌ترین راه هک شدن افراد است.

کایران توضیح می‌دهد که هکرها ایمیل‌ها و پیام‌های متنی جعلی را به اهدافی ارسال می‌کنند که حاوی پیوندهایی به وب‌سایت‌های مخرب یا دستورالعمل‌هایی برای دانلود نرم‌افزار هستند.

هنگامی که یکی از این پیوندها کلیک می شود، به مجرمان پنجره ای می دهد تا بدافزاری را روی دستگاه قربانی خود نصب کنند تا داده ها را بدزدند و حتی کنترل را به دست بگیرد.

اما هر چقدر که یک ویروس کامپیوتری پیچیده باشد، هکرها همچنان به شخصی نیاز دارند تا پیوندی به یک وب سایت در معرض خطر را دنبال کند یا فایل های حاوی بدافزار پنهان را دانلود کند.

/فارس

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

3 + 11 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0