نخستین جزیره انرژی جهان برای انتقال برق به اروپا احداث می شود

قرار است ساخت نخستین جزیره انرژی جهان در ۲۰۲۴ میلادی آغاز شود. این پروژه شامل یک سیستم انتقال انرژی به خشکی است که برق را به بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی منتقل می کند.

کنسرسیوم بلژیکی TM EDISON از جمله شرکت های DEME و Jan De Nule مناقصه ای برای ساخت بزرگترین جزیره انرژی جهان را برنده شدند.

ساخت زیربنای جزیره پرنسس الیزابت در اوایل ۲۰۲۴ میلادی آغاز شده و ۲.۵ سال طول می کشد. پس از آن زیرساخت ولتاژ بالای مذکور می تواند فعالیت خود را آغاز کند. این زیرساخت برای انتقال برق از منطقه انرژی بادی ساحلی آینده بلژیک به خشکی لازم است.

همچنین این جزیره نخستین بلوک سازنده یک شبکه توزیع برق ساحلی یکپارچه اروپا است که مراکز و کشورهای مختلف را بهم متصل می کند. به عنوان مثال بلژیک تصمیم دارد اتصالات مشترکی با انگلیس و دانمارک بسازد. این امر سبب می شود کشور مذکور به انبوهی از انرژی تجدیدپذیر دسترسی داشته باشد که اتکای صنایع به سوخت های فسیلی را در کوتاه مدت کاهش می دهد.

شرکت الیا که اپراتور سیستم است طرح اولیه خود در این زمینه ارائه کرده است. مناقصه مربوط به این جزیره در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی آغاز شد و الیا پیشنهاداتی از چند شرکت بلژیکی و خارجی دیگر دریافت کرد.

جزیره انرژی از صندوق بهبود از کووید اتحادیه اروپا بودجه دریافت کرده است. دولت بلژیک تصمیم گرفته حدود ۱۰۰ میلیون یورو بودجه به این پروژه اختصاص دهد.

نظر دهید

پاسخ دهید

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0