نتایج امیدوار کننده استفاده ازچت‌جی‌پی‌تی توسط کارمندان

مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد که چت‌جی‌پی‌تی بهره‌وری کارمندان را برای برخی از کارهای نوشتاری افزایش می‌دهد.

در میان حجم عظیمی از تبلیغات هوش مصنوعی مولد، یک مطالعه جدید از محققان ام‌آی‌تی تأثیر این فناوری را بر روی کار روشن می‌کند. این یافته نشان می‌دهد که بهره‌وری برای کارمندانی که وظایفی مانند نوشتن نامه‌، ایمیل‌ و تجزیه و تحلیل هزینه-فایده دارند، افزایش می‌دهد.

بر اساس یافته‌های این مطالعه دسترسی به ربات گفت و گوی کمکی چت‌جی‌پی‌تی مدت زمانی را که کارگران برای انجام وظایف صرف می‌کردند تا 40 درصد کاهش داد و کیفیت خروجی، 18 درصد افزایش یافت.

محققان امیدوارند نتایج این مطالعه که در مجله ساینس منتشر شده، به مردم کمک کند تا تأثیری را که ابزارهای هوش مصنوعی مانند چت‌جی‌پی‌تی بر نیروی کار دارند را درک کنند.

«شیکد نوی» یکی از محققان این یافته اعلام کرد: «آنچه می‌توانیم با اطمینان بگوییم این است که هوش مصنوعی مولد تأثیر زیادی بر کار خواهد داشت. این فناوری مفیدی است. اما هنوز خیلی زود است که در مورد خوب یا بد بودن آن نظر دهیم.»

برای قرن‌ها، مردم نگران بودند که پیشرفت‌های فناوری جدید منجر به اتوماسیون انبوه و از دست دادن شغلشان شود. اما فناوری‌های جدید مشاغل جدیدی را نیز ایجاد می‌کنند و درصورت بالا بردن بهره‌وری کارگران، می‌توانند تأثیر مثبت بر اقتصاد بگذارند.

ایده‌ای که توسط یکی دیگر از یافته‌های این مطالعه پشتیبانی می‌شود این است که کارگرانی که در طول آزمایش در معرض چت‌جی‌پی‌تی قرار گرفتند، احتمال استفاده از آن در شغل واقعی آن ها 2 هفته پس از آزمایش 2 برابر است.

این مطالعه نگاهی نزدیک به تأثیری که ابزارهایی مانند چت‌جی‌پی‌تی می‌توانند بر برخی وظایف نوشتن داشته باشند، کرده است. اما برون یابی این تأثیر برای درک تأثیر هوش مصنوعی مولد بر اقتصاد دشوارتر است. این همان چیزی است که محققان امیدوارند در آینده روی آن کار کنند.

/فارس

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

15 − پنج =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0