موتور جستجوی هوش مصنوعی گوگل در راه است

گوگل در مواجهه با رقابت از سوی مایکروسافت و اوپن ای. آی مشغول ساخت یک موتورجستجوی هوش مصنوعی شده است.

 به نقل از انگجت، این شرکت در مراحل اولیه ایجاد یک سرویس جستجو است که خواسته های کاربران را پیش بینی می کند تا به این ترتیب فرایند شخصی سازی شده تری برای کاربر ایجاد شود.

البته زمانبندی اجرای پروژه مشخص نیست اما توسعه ویژگی های جدید هوش مصنوعی گوگل بر موتور جستجوی فعلی آن تحت نام «مگی»(Magi)در حال انجام است.

طبق گزارش نیویورک تایمز گوگل تصمیم دارد «مگی» را در ماه آینده و قبل از ارائه ویژگی جدید در پاییز سال جاری میلادی معرفی کند. به این ترتیب به نظر می رسد پروژه در مراسم I/O ۲۰۲۳ معرفی شود. این شرکت تصمیم دارد ویژگی های مگی را نخست برای یک میلیون کاربر در آمریکا عرضه و سپس تا پایان سال آن را برای ۳۰ میلیون نفر فراهم کند.

این شرکت فناوری علاوه بر توسعه ویژگی های مختلف مشغول توسعه یک چت بات است که می تواند سوالات مهندسی نرم افزاری را پاسخ دهد و قطعات کد تولید کند. همچنین گوگل ویژگی هایی را آزمایش کرده که به افراد اجازه می دهد با کمک یک چت بات سخنگو موسیقی را جستجو کند.

به نوشته نشریه نیویورک تایمز، این شرکت بیش از ۱۶۰ کارمند را برای طراحی دوباره این ویژگی به کار گرفته است.

یکی دیگر از ویژگی های در حال توسعه شامل یک قابلیت «کروم» است که Searchalong نام دارد. این قابلیت به چت بات اجازه می دهد تا صفحه وبی که کاربر مشغول خواندن آن است را اسکن کند و به این ترتیب اطلاعاتی متنی فراهم می کند.

GIFI و Tivoli Tutor دو ویژگی آزمایشی دیگر هستند که به کاربران اجازه می دهند تا در تصاویر گوگل جستجو کنند و تصاویری بسازند و برای یادگیری یک زبان تازه با چت بات گفتگو کنند. البته باید توجه داشت گوگل بسیاری از این ویژگی ها را در گذشته نمایش داده یا آنها در پلتفرم هایی مانند «دولینگو» وجود دارند.

/مهر

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

12 + 6 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0