خداحافظی هواوی با اندروید

شرکت هواوی تکنولوژی چین، برای تقویت اکوسیستم نرم افزاری خود، در جدیدترین نسخه سیستم عامل بومی هارمونی (HarmonyOS)، از اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی نخواهد کرد.

در بیانیه هواوی آمده است: این شرکت قصد دارد یک نسخه توسعه دهنده سیستم عامل هارمونی را در سه ماهه دوم امسال عرضه کند و پس از آن، نسخه تجاری کامل در سه ماهه چهارم عرضه خواهد شد.

پس از این که تحریم‌های آمریکا، باعث شد هواوی دسترسی به حمایت فنی گوگل برای سیستم عامل موبایل اندروید را از دست بدهد، این شرکت چینی، نخستین بار، سیستم عامل هارمونی اختصاصی خود را در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد و آماده شد تا یک سال بعد، آن را در بعضی از تلفن‌های هوشمند خود بکار ببرد. با این حال، نسخه‌های اولیه هارمونی، اجازه داد اپلیکیشن‌های ساخته شده برای اندروید، در این سیستم عامل اجرا شوند. اما اکنون طبق گزارش رسانه چینی کایشین، این اپلیکیشن‌ها دیگر در هارمونی قابل اجرا نخواهند بود.

هواوی در اوت گذشته، در اقدامی غیرمنتظره، تلفن هوشمند سری میت ۶۰ خود را معرفی کرد که تصور می‌شود در ساخت آن، از یک چیپ‌ست بومی استفاده شده است.

با این مدل، هواوی بازگشت خود را به بازار تلفن‌های هوشمند پس از سال‌ها تحمل تبعات تحریم‌های آمریکا، اعلام کرد.

این شرکت چینی انتظار دارد درآمد سال ۲۰۲۳، از مرز ۷۰۰ میلیارد دلار (۹۷.۳ میلیارد دلار) فراتر رفته و به ۹ درصد رشد سالانه بالغ شود.

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

پنج × 3 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0