مدیر عامل شرکت سازنده «چت‌جی‌پی‌تی» اخراج شد

شرکت اپن‌ای‌آی سازنده ChatGPT روز جمعه اعلام کرد که سم آلتمن را به‌دلیل قابل‌اعتمادنبودن از سمت مدیرعاملی کنار گذاشته شده است.

به گزارش دنبال چی، پس از اینکه هیئت مدیره شرکت اپن‌ای‌آی تشخیص داد که آلتمن در ارتباطات خود با این هیئت به طور مداوم صادق نبوده او را اخراج کرد. گرگ براکمن رئیس و از بنیانگذاران این شرکت نیز اخراج شده است.

این شرکت در پست وبلاگ خود گفت: «اخراج آلتمن به دنبال یک فرآیند بررسی مشورتی توسط هیئت مدیره انجام می شود که به این نتیجه رسیده او به طور مداوم در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده و مانع از توانایی آن در انجام مسئولیت هایش می شود. هیئت مدیره دیگر به توانایی او برای ادامه رهبری اپن‌ای‌آی اعتماد ندارد.»

میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری، به‌عنوان مدیر عامل موقت انتخاب شده است. این شرکت در حال جستجو برای جانشین مدیرعامل دائمی خواهد بود.

آلتمن در پستی در ایکس (توییتر سابق) گفت: «من عاشق زمان هایی بودم که در اپن‌ای‌آی گذراندم. این شخصاً برای من متحول کننده بود و امیدوارم جهان کمی تغییر کند.»

در اطلاعیه شرکت همچنین آمده است که گرگ براکمن،یکی از بنیانگذاران و رئیس اپن ای آی، نیز از ریاست هیئت مدیره کناره گیری خواهد کرد اما در شرکت باقی خواهد ماند. ساعاتی پس از انتشار این خبر، براکمن خبر داد که استعفا داده است.

براکمن در پست دیگری در ایکس گفت که او و آلتمن هر دو روز جمعه توسط یکی از بنیانگذاران و دانشمند ارشد اپن ای آی، (ایلیا سوتسکور، که او نیز یکی از اعضای هیئت مدیره است) از برکناری خود از هیئت مدیره مطلع شدند. براکمن نوشت: «من و سم از کاری که هیئت مدیره امروز انجام داد شوکه و غمگین هستیم.»

/فارس

 

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

بیست − 11 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0