محبوب‌ترین نسخه اندروید به روایت گوگل

جدیدترین آمار گوگل از توزیع اندروید نشان داد سهم بازار اندروید ۱۳ از ژانویه دو برابر شده است اما اندروید ۱۱ همچنان محبوبترین نسخه سیستم عامل موبایل این شرکت است.

در گذشته، گوگل از طریق وب سایتی که به صورت عمومی قابل دسترس بود، آمار ماهانه در خصوص توزیع نسخه اندروید منتشر می‌کرد اما این روزها، این شرکت شفافیت کمتری در این باره دارد. شاید به دلیل باشد که سیستم عامل اندروید از سوی اپل به دلیل این که دستگاه‌های اندرویدی در دریافت جدیدترین نسخه تا چه حد کند هستند، مورد تمسخر قرار گرفته است. اکنون گوگل بعضی از آمار را از طریق “اندروید استودیو” گاه و بیگاه منتشر می‌کند. پس از انتشار آمار در ژانویه، به تازگی آمار جدیدی درباره توزیع اندروید منتشر شده است.

سهم بازار اندروید ۱۳ در میان دستگاه‌های اندروید، در مقایسه با ژانویه دو برابر شده و از پنج درصد، به ۱۲.۱ درصد رسیده است. این عملکرد با گذشت هشت ماه از انتشار اندروید ۱۳، حاصل شده و در مقایسه با اندروید ۱۲ که تقریبا یک سال پس از انتشار، ۱۳.۳ درصد سهم داشت، بهبود نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش وب سایت جی اس مارنا، نکته جالب اینجاست که نسخه اندروید ۱۱ همچنان پراستفاده‌ترین نسخه اندروید از سال ۲۰۲۰ بوده و پس از گذشته دو سال و نیم از زمان انتشار، ۲۳.۵ درصد سهم دارد که این نسخه را بالاتر از اندروید ۱۲ و اندروید ۱۲ ال، با مجموع سهم بازار ۱۶.۵ درصد قرار می‌دهد.

/ایسنا

نظر دهید

پاسخ دهید

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0