متا شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جدید می‌سازد

شرکت متا پلتفرمز، سرگرم بررسی ساخت یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی غیرمتمرکز برای اشتراک گذاری متن است.

سخنگوی شرکت متا پلتفرمز در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد: این شرکت در حال بررسی یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مستقل برای به اشتراک گذاری به روزرسانی‌های متنی است. بر این باوریم که فرصتی برای یک فضای جداگانه وجود دارد که در آن، تولیدکنندگان محتوا و چهره‌های عمومی می‌توانند به روزرسانی‌های به موقع درباره علایق خود را به اشتراک بگذارند.

وب سایت خبری هندی “مانی کنترل”، نخستین رسانه‌ای بود که به نقل از منابع آگاه، از ساخت این اپلیکیشن در متا خبر داده بود. طبق گزارش “مانی کنترل”، اپلیکیشن جدید متا از پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز “اکتیویتی پاب” (ActivityPub) پشتیبانی خواهد کرد که در شبکه اجتماعی ماستودون و اپلیکیشن‌های مشابه آن، استفاده شده است.

در حالی که توییتر و فیس بوک توسط یک شرکت کنترل می‌شوند، پلتفرم‌های غیرمتمرکز مانند ماستودون، در هزاران سرور رایانه نصب شده و توسط مدیران داوطلبی که سیستم هایشان را در قالب یک فدراسیون، به هم پیوند داده اند، اداره می‌شوند.

بر اساس گزارش رویترز، طبق گزارش “مانی کنترل”، اپلیکیشن جدید متا، تحت برند اینستاگرام خواهد بود و به کاربران اجازه می‌دهد از طریق نام کاربری اینستاگرام خود، وارد اپلیکیشن شوند.

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

15 − یازده =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0