قطر ارائه‌دهنده پر‌سرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان و ایران؟!

جدیدترین گزارش وب‌سایت «اسپید تست» نشان می‌دهد که در آخرین ماه ۲۰۲۲ جایگاه ایران در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل ۷ پله افت کرده، اما در بخش اینترنت ثابت یک پله رشد داشته است.

پر‌سرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان

بر اساس این گزارش در آخرین ماه ۲۰۲۲(دسامبر) میانه سرعت اینترنت موبایل جهان ۷۴/ ۳۶ و میانه اینترنت ثابت آن ۱۸/ ۷۵مگابیت بر ثانیه است. این درحالی است که ماه قبل از آن‌(نوامبر) میانه سرعت اینترنت موبایل جهان ۹۷/ ۳۳ و اینترنت ثابت جهان ۵۴/ ۷۴مگابیت برثانیه بوده است. به عبارت دیگر در دسامبر ۲۰۲۲ میانه سرعت اینترنتی موبایل و ثابت جهان رشد کرده است. طبق رده‌بندی این وب‌سایت میانه سرعت اینترنت موبایل ایران در دسامبر ۲۰۲۲ میلادی ۳۲/ ۳۹ و میانه سرعت اینترنت ثابت ۶۶/ ۱۱مگابیت برثانیه بوده است. ایران در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل با ۷ پله سقوط در رده ۵۵ قرار دارد. اما جایگاه کشور در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت با یک پله رشد به رتبه ۱۴۴ رسیده است.

از سوی دیگر میانگین سرعت اینترنت موبایل ایران در دسامبر ۲۰۲۲ میلادی ۵۰/ ۵۲ و میانگین سرعت اینترنت ثابت کشور ۴۴/ ۲۴ مگابیت بر ثانیه است. بر همین اساس جایگاه ایران در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت موبایل با ۸ پله سقوط رده ۷۰ اعلام شده است. در بخش رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانگین سرعت اینترنت ثابت، ایران با یک پله سقوط در جایگاه ۱۴۵ قرار دارد.

قطر ارائه‌دهنده پر‌سرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان

در رده‌بندی وب‌سایت اسپید تست از کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل در آخرین ماه ۲۰۲۲ میلادی، جایگاه یک تا ۷ نسبت به ماه قبل (نوامبر) هیچ تغییری نکرده است. طبق این فهرست قطر با میانه سرعت اینترنت موبایل ۵۱/ ۱۶۹ مگابیت بر ثانیه در رده نخست قرار دارد. پس از آن امارات متحده عربی‌(۰۹/ ۱۵۳ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۴/ ۱۲۸ مگابیت برثانیه)، کره‌جنوبی‌(۵۵/ ۱۲۲ مگابیت برثانیه)، دانمارک(۵۵/ ۱۱۹ مگابیت برثانیه)، چین‌(۲۲/ ۱۱۲ مگابیت برثانیه)، هلند‌ (۱۵/ ۱۱۲ مگابیت برثانیه) به ترتیب در رده‌های دوم تا هفتم قرار دارند.

در رده هشتم کویت با میانه سرعت ۷۴/ ۱۰۹ مگابیت برثانیه قرار دارد که جایگاه آن نسبت به ماه قبل ۳ پله رشد کرده است. در رده نهم ماکائو با یک پله سقوط و سرعت اینترنت موبایل ۰۱/ ۱۰۸ مگابیت برثانیه قرار دارد. در رده دهم نیز مانند ماه نوامبر ۲۰۲۲ میلادی برونئی با سرعت اینترنت ۲۵/ ۹۸مگابیت برثانیه جای گرفته است.

ورود اسپانیا به جمع ۱۰ کشور دارای پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت

در بخش رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت جهان در آخرین ماه سال میلادی گذشته سنگاپور در رده نخست قرار دارد که جایگاه آن نسبت به نوامبر ۲۰۲۲ میلادی تغییری نکرده است. میانه سرعت اینترنت ثابت این کشور ۷۱/ ۲۲۵ مگابیت برثانیه ثبت شده است. در رده دوم چین (۴۹/ ۲۲۳ مگابیت برثانیه) قرار دارد که جایگاه آن یک پله رشد کرده است. در رده سوم شیلی با یک پله سقوط و میانه سرعت اینترنت ثابت ۹۶/ ۲۲۰ مگابیت برثانیه جای گرفته است. در رده چهارم امارات متحده عربی با سرعت اینترنت ثابت ۱۲/ ۲۰۶ مگابیت برثانیه قرار دارد که جایگاه آن نسبت به ماه قبل ۴ پله رشد کرده است. جایگاه پنجم این فهرست به هنگ‌کنگ با سرعت اینترنت ثابت ۷۹/ ۲۰۱مگابیت برثانیه رسیده است. در یازدهمین ماه ۲۰۲۲ میلادی نیز کشور مذکور همین جایگاه را داشت. در رده‌های ششم، هفتم و هشتم به ترتیب تایلند (۹۸/ ۱۹۸ مگابیت برثانیه)، آمریکا (۷۳/ ۱۹۲ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۲۳/ ۱۹۲ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه تایلند ۲ پله و آمریکا و دانمارک هر کدام یک پله در این رده‌بندی سقوط کرده است. رده نهم مانند ماه گذشته به موناکو با میانه سرعت اینترنت ثابت ۴۷/ ۱۷۴ مگابیت برثانیه قرار دارد. در رده دهم نیز اسپانیا با میانه سرعت ۶۳/ ۱۶۸ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن در رده‌بندی نسبت به ماه قبل یک پله رشد کرده است.

نظر دهید

پاسخ دهید

17 − یازده =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0