رونمایی از قابلیت ویژه IOS18

بلومبرگ در گزارش جدیدی می‌گوید iOS 18 علاوه بر قابلیت‌های هوش مصنوعی، دارای قابلیت‌های تازه‌ای برای شخصی‌سازی صفحه خانگی آیفون خواهد بود.

 خبرنگار بلومبرگ در یادداشت جدیدی مدعی شده است که کاربران می‌توانند در به‌روزرسانی iOS 18 منتظر تغییراتی در صفحه هوم آیفون باشند. اگرچه اطلاعات زیادی دراین‌باره در دسترس نیست، اما او می‌گوید iOS 18 امکانات بیشتری برای شخصی‌سازی هوم اسکرین در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، در بخش پرسش‌ و پاسخ خبرنامه خود درباره iOS 18 صحبت کرده است. اگرچه طبق انتظارات باید به معرفی قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در WWDC 2024 چشم بدوزیم، اما اپل همچنین تغییرات بزرگی را برای بخش صفحه خانگی آیفون درنظر گرفته است.

قابلیت‌های شخصی‌سازی صفحه خانگی در iOS 18 ارتقا می‌یابد

این تغییرات به کاربران اجازه می‌دهد که بهتر از قبل بتوانند هوم اسکرین آیفون را شخصی‌سازی کنند. ظاهراً در iOS 18 می‌توانید آیکون برنامه‌ها و ویجت‌ها را آزادانه روی صفحه جابه‌جا کنید و دیگر مجبور به پیروی از ساختار چینش مدنظر اپل نخواهید بود.

گرمن می‌گوید اپل شدیداً به‌دنبال این است که با ارائه یک استراتژی جامع برای هوش مصنوعی، عقب‌ماندگی خود را نسبت به رقبا جبران کند. خبرنگار بلومبرگ مدعی است که iOS 18 مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوش مصنوعی خواهد داشت که به مدیریت بهتر زندگی روزمره شما کمک خواهد کرد.

چند وقت پیش، مدیرعامل اپل بالاخره تحت فشار سهام‌داران و افکار عمومی، تأیید کرد که هوش مصنوعی این شرکت در سال 2024 عرضه می‌شود. بااین‌حال، اخیراً در گزارش‌ها آمده که اپل درحال مذاکره با گوگل برای استفاده از جمینای در آیفون است. حتی از گفت‌وگو با OpenAI هم در همین رابطه صحبت شده است.

این شرکت احتمالاً برای بازار چین نیز با توجه به محدودیت‌های این کشور، با یک شرکت محلی مثل بایدو همکاری خواهد کرد تا اگر بنا به استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی سایر شرکت‌ها باشد، بتواند نیاز کاربران چینی خود را برطرف کند.

رویداد توسعه‌دهندگان اپل معمولاً در ژوئن مصادف با خردادماه برگزار می‌شود، اما کوپرتینویی‌ها هنوز رسماً دعوت‌نامه این مراسم را منتشر نکرده‌اند.

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

چهار − 2 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0