قابلیت استخراج متن از عکس روی موبایل‌‌های اندروید

مایکروسافت آپدیت جدیدی را عرضه می‌‌کند که یک ویژگی محبوب برای بسیاری از کاربران اندروید است. این ویژگی استخراج متن از عکس ذخیره شده روی موبایل است.

به نقل از فون آرنا، طبق گزارش‌ها OCR (قابلیت شناسایی بصری کاراکتر) پس از یک ماه آزمایش برای کاربران برنامه Windows Insider، اکنون تمام کاربران اندروید ۱۱ ارائه می‌شود.

هرچند مایکروسافت در اصل این ویژگی را «اسکن تکست» نامیده بود، اما اکنون فقط برچسب «تکست» را دارد.

این فناوری بدون در نظر گرفتن نام آن، همان قابلیت OCR را دارد و اگر کاربری می‌خواهد آن را امتحان کند، باید Phone Link را به آخرین نسخه (۱.۲۴۰۵۲.۱۲۴.۰) به‌روز‌رسانی کند.

Phone Link که قبلا  Your Phoneنام داشت، یک نرم‌‌افزار همگام‌‌سازی مایکروسافت است که برای اتصال رایانه‌های شخصی ویندوز به دستگاه‌های تلفن همراه Android و iOS جهت مشاهده اعلان‌‌ها، برقراری تماس تلفنی، استفاده از برنامه‌های تلفن همراه و… از طریق رایانه شخصی توسعه یافته است.

متاسفانه به نظر می‌‌رسد این ویژگی فقط برای متون انگلیسی زبان در عکس‌‌ها کارآمد است. اگر کاربر سعی کند متن با زبان دیگری را از عکس استخراج کند، به او هشدار داده می‌شود که فرآیند کاملا دقیق نخواهد بود.

مایکروسافت مدعی است ویژگی مشابه OCR با چند زبان همخوانی دارد، اما در حال حاضر این امر اشتباه به نظر می‌رسد. با این وجود قابلیت ذخیره متن از عکس در یک سند جداگانه ارزش زیادی دارد، حتی اگر محدود به زبان انگلیسی باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
نظر دهید

پاسخ دهید

یازده − 2 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0