سهولت و شفافیت در توزیع دارو با فعالیت سکوهای توزیع دارو

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به دستاوردهای حضور کسب‌وکارها در زمینه توزیع دارو، گفت: مهم‌ترین مساله ایجاد شده در این زمینه، سهولت در دسترسی به انواع دارو در میان انواع داروخانه‌های یک منطقه جغرافیایی و شفافیت در موضوع توزیع دارو با حضور و فعالیت این کسب‌وکارها است.

«امین کلاهدوزان» با اشاره به حمایت از سکوها و شرکت‌های توزیع دارو، تصریح‌کرد: کسب‌وکارهای حوزه دارو در زیست‌بوم تجارت الکترونیکی در جهان سابقه مشخصی دارند و در کشور ما هم چند سالی هست که این فعالیت توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در حال انجام بوده و البته تجربه بسیار موفقی است.

وی افزود: موضوع اصلی که در این مدت مطرح بوده است، تنظیم ضوابط و مقرراتی بود که برای فعالیت این کسب‌وکارها لازم است که اتفاق بیفتد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به تنظیم ضوابط و مقررات این حوزه، گفت: باتوجه‌به اینکه دارو با سلامت مردم در ارتباط است، مسوولان وزارت بهداشت نکات درستی را مطرح کردند که باعث طولانی‌شدن وضعیت تنظیم این ضوابط شده بود که با پیگیری‌های انجام شده، ضوابط تنظیم شد و وزارت بهداشت نیز این شرایط را پذیرفت.

وی تاکید کرد: این اقدام یک برنامه راهبردی و مهم بود که در راستای تکریم، تسهیل و تسریع امور مردم انجام شد.

کلاهدوزان با اشاره به تجربه‌های موفق واگذاری امور دولتی به مردم، تصریح‌کرد: تجربه‌های موفق در اوایل انقلاب اسلامی و سایر ایام نشان داده است در هر حوزه‌ای که از ظرفیت‌ها و مشارکت مردمی استفاده شده، دستاوردهای قابل‌توجهی به‌دست آمده است.

وی ادامه‌داد: اقدام فوق نیز در راستای نامگذاری سال جاری به «جهش تولید با مشارکت مردم» بوده است و کمک می‌کند تا کسب‌وکارها و بخش خصوصی در این مسیر همراه شده و فعالیت در این حوزه به‌طور قطع برای مردم آورده‌های بسیاری خواهد داشت.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به دستاوردهای حضور کسب‌وکارها در زمینه توزیع دارو، گفت: مهم‌ترین مسئله ایجاد شده در این زمینه، سهولت در دسترسی به انواع دارو در میان انواع داروخانه‌های یک منطقه جغرافیایی است.

وی در پایان با تاکید بر مساله شفافیت در توزیع دارو، اظهار داشت: شفافیت در مساله توزیع دارو با حضور و فعالیت این کسب‌وکارها، دیگر دستاورد مهمی است که شاهد آن خواهیم بود.

/ایرنا

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

پنج × 3 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0