اپل وب اپلیکیشن‌ها را غیرفعال کرد

اپل به تازگی «اپلیکیشن های تحت وب پیش رونده» (PWAs) را در اتحادیه اروپا غیرفعال کرده است.

این اخبار در حالی منتشر شده که کاربران این منطقه متوجه شده اند وب اپلیکیشن‌ها در نسخه بتا iOS۱۷.۴ در اروپا دیگر کار نمی‌کنند. به گفته این شرکت آمریکایی دلیل مسدودسازی ویژگی مذکور در منطقه بخشی از قانون بازارهای دیجیتال(DMA) است که به مرورگرها مرتبط است.

وب اپلیکیشن‌ها شبیه اپ عمل می‌کنند و به باز شدن یک پنجره مخصوص، نمایش نوتیفیکیشن ها، ذخیره سازی محلی بلند مدت و غیره منجر می‌شوند. کاربران اروپایی که روی آیکون وب اپ کلیک می‌کنند با پیامی روبرو می‌شوند که از آنها می‌خواهد اپ را در سافاری باز یا ادامه عملیات را لغو کند.

براساس اظهار نظرکاربران وب سایت «مک رومرز»، این بدان معنا است که وب اپ ها بیشتر شبیه میانبر وب عمل می‌کنند و در نتیجه داده‌ها از بین می‌روند و نوتیفیکیشن ها مختل می‌شوند.

به گفته اپل مشکل مربوط به یکی از الزامات قانونDMA اتحادیه اروپا است که به مرورگرها اجازه می‌دهد از ساختار WebKit آن استفاده نکنند.

در بیانیه شرکت آمده است: بررسی نگرانی‌های پیچیده امنیتی و حریم خصوصی مرتبط با وب اپ ها با استفاده از موتور جستجوهای جایگزین نیازمند ایجاد یک ساختار یکپارچه سازی کامل جدید است که هم اکنون در iOS وجود ندارد و با توجه به دیگر الزامات DMA و تعداد اندک کاربرانی که وب اپ های اسکرین هوم را به کار می‌گیرند، اجرای آن چندان منطقی نیست.

این تغییر نخست توسط تامی میسک، یک محقق در دومین نسخه بتا iOS۱۷.۴ رصد شد اما بسیاری از کاربران تصور می‌کردند یک باگ است.

/مهر

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

بیست + 17 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0