علی‌بابا، آمار پراکندگی سفرهای داخلی کاربرانش را با حمل‌ونقل عمومی منتشر کرد

شرکت سفرهای علی‌بابا، در هشتمین سالگرد تاسیس خود، اطلاعاتی از چگونگی «سفر داخلی» کاربرانش ارائه کرده است. طبق آمار منتشر شده، حدود ۵۸درصد کاربران این شرکت از سال ۹۹ تاکنون به روش‌های مختلف سفر کرده‌اند.

دراین‌بین سفر با هواپیما بیشترین تعداد متقاضی را برای سفرهای داخلی به خود اختصاص داده و اتوبوس و قطار در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

نکته جالب این جدول، هم‌پوشانی خرید تعداد قابل‌توجهی از کاربران است؛ به طوری که بعضی از آن‌ها در مدت اشاره‌شده با دو یا سه روش مختلف سفر کرده‌اند.

محصول سهم کاربر
قطار ۳۵٪
اتوبوس ۴۲٪
پرواز داخلی ۵۹٪

بخش بعدی آمار منتشرشده، حول کمپین اخیر علی‌بابا در فصل تابستان است؛ جایی که به پراکندگی سفرهای مردم در بازه ۳ ماهه تابستان اشاره شده است. طبق این اطلاعات، حدود نیمی از علاقه‌مندان به سفر از طریق علی‌بابا در این ۸ سال، ماه ابتدایی تابستان را برای سفرهای تابستانه خود در نظر گرفته‌اند؛ این می‌تواند به دلیل تعطیلات مدارس و دانشگاه‌ها باشد.

به‌علاوه از مجموع سفرهای تابستانی ثبت‌شده، سفر به جنوب نسبت به شمال کشور از مقبولیت بیشتری برخوردار بوده است.

به این ترتیب ۱۲درصد مسافران، ۲۹ مقصد در استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را انتخاب کرده و تنها ۸درصد، ۳۲ نقطه از استان‌های مازندران، گلستان و گیلان را انتخاب کرده‌اند.

البته این آمار انعکاس‌دهنده سفر با وسایل حمل‌ونقل عمومی است و به طور طبیعی سفر با خودروی شخصی در نظر گرفته نشده است.

ماه‌های تابستان سهم سفرهای تابستانی
تیر ۴۶ درصد
مرداد ۲۶ درصد
شهریور ۲۸ درصد

آرش خسرویان، مدیر بازاریابی علی‌بابا می‌گوید: «یکی از تأثیرات همه‌گیری کرونا، بروز تغییرات در رفتار سفر  مردم بود، به همین خاطر اخیرا به‌طور ویژه بر مطالعه رفتار کاربرانمان بر اساس داده‌های در دست تمرکز کرده‌ایم که نمونه‌ای از آن به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته شده است. این توجه در واقع نقطه الهام ما برای برنامه‌ریزی خدمات کنونی سازمان و  گسترش خدمات علی‌بابا در آينده است تا به نیازهای جامعه به بهترین شکل پاسخ دهیم.»

او در ادامه گفت: «کمپین تابستان ما که بخش‌هایی از آن را در قالب بیلبورد در سطح شهر دیده‌اید، به طور خاص به نمایش رفتارهای مختلف مصرف‌کننده در سفر، مثل انتخاب بین سفر به شمال یا جنوب، یا سفر با قطار یا هواپیما پرداخته است. همچنین تلاش شده این پیام به مخاطب مخابره شود که علی‌بابا همه مدل‌ها و سلایق سفر در کشور را پوشش می‌دهد و همسفر هر سفر مردم است.»

پرواز خارجی، هتل داخلی و هتل خارجی از دیگر محصولات علی‌بابا هستند که در این به‌روزرسانی، به دلیل تمرکز بر نوع سفرهای داخلی جامعه قید نشده‌اند.

علی‌بابا با حدود ۱۰۰۰ نفر نیرو، حدود ۴۰ درصد بازار گردشگری کشور را در اختیار دارد و اخیرا در گزارش عملکرد سالانه خود، به جنبه‌های دیگر حوزه گردشگری کشور پرداخته بود.

نظر دهید

پاسخ دهید

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0