علی‌بابا هم به مسابقه چت‌بات‌ها رسید

علی بابا غول تجارت الکترونیک چینی، روز پنجشنبه اعلام کرد که در حال کار بر روی رقیب ChatGPT است و به انبوهی از شرکت‌های فناوری جهانی می‌پیوندد که عجله دارند تا با چت‌بات محبوب مبتنی بر هوش مصنوعی مطابقت کنند.

چت بات ChatGPT  توجه ها را درمورد فناوری هوش مصنوعی به خود معطوف کرده است؛ مایکروسافت، گوگل و بایدو همگی برای توسعه چت بات تقلید کننده گفتار انسان، تلاش می‌کنند.

این سرویس که توسط شرکت OpenAI ایجاد شده است، به دلیل توانایی آن در نوشتن مقالات، شعرها و کدهای برنامه نویسی بر حسب درخواست در عرض چند ثانیه، شناخته شده و باعث ترس گسترده از بین رفتن برخی حرفه ها می شود.

سخنگوی علی بابا روز پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که این شرکت اکنون روی یک بات مکالمه به سبک ChatGPT کار می کند که توسط کارمندان آزمایش می شود. او از ارائه جزئیات در مورد زمان راه اندازی این سرویس یا اینکه آیا بخشی از تاوباو، بزرگترین پلتفرم خرید آنلاین چین خواهد بود یا خیر خودداری کرد.

این اعلامیه چند روز پس از آن منتشر شد که بایدو غول جستجوی چینی گفت که آزمایش چت بات هوش مصنوعی خود را در ماه مارس تکمیل خواهد کرد.

مایکروسافت از همکاری چند میلیارد دلاری با OpenAI سازنده ChatGPT خبر داده و قصد دارد قابلیت‌های قدرتمند هوش مصنوعی مبتنی بر زبان را با موتور جستجوی بینگ خود ادغام کند.

گوگل همچنین از چت بات جدیدش با نام بارد رونمایی کرده که کاربران با پرسیدن سوال از آن می توانند پاسخ خود را بگیرند.

هوش مصنوعی بدون هیچ مانعی برای ایجاد متن، صدا و ویدئو با احتمال سرقت هویت، کلاهبرداری مالی و لکه دار کردن شهرت، زنگ خطرها را برانگیخته است. پکن هشدار داده است که دیپ‌فیک‌ها که از فناوری‌های مشابه چت‌بات‌ها برای ایجاد همزادهای دیجیتالی بسیار دقیق استفاده می‌کنند؛ خطری برای امنیت ملی و ثبات اجتماعی است.

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

هفده − یازده =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0