به این ترتیب گلرنگ با سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ شب، نخستین گام را برای ورود به بازار گردشگری برداشت. این گروه سرمایه‌گذاری که پیش‌‌‌‌‌‌‌تر با مشارکت در توسعه چند استارت‌آپ جدید در زمینه عرضه اینترنتی غذا و کالاهای زودمصرف، جدیت خود را برای نقش‌آفرینی بیشتر در اکوسیستم استارت‌آپی نشان ‌داده‌بود، حالا در فاز ‌جدید سرمایه‌گذاری خود، از ورود به یک استارت‌آپ فعال در حوزه رزرو آنلاین اقامتگاه خبر می‌دهد. در نشست مطبوعاتی که هفته گذشته در محل برج گلرنگ و با حضور مدیران استارت‌آپ شب و گروه سرمایه‌گذاری گلرنگ برگزار شد، خبر این سرمایه‌گذاری رسما اعلام شد. در ابتدای این رویداد، سولماز صادق‌‌‌‌‌‌‌نیا، مدیرعامل گلرنگ ونچرز، ضمن تشریح ماموریت‌های این مجموعه گفت: توسعه اکوسیستم نوآوری در اکوسیستم داخلی گروه گلرنگ، سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای استارت‌آپی و دانش‌بنیان و همچنین تعامل با اکوسیستم فعال در بیرون مجموعه از جمله اولویت‌های اصلی ما به‌عنوان بازوی سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ است. وی ورود به شب را نخستین گام این مجموعه برای ورود به حوزه گردشگری دانست و تاکید کرد که تلاش ما سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای مختلف با شناسایی ظرفیت‌های موجود در گروه صنعتی گلرنگ است.

در ادامه این رویداد نیز محمدرضا معصومی، مدیر سرمایه‌گذاری گلرنگ ونچرز، جزئیاتی از چند و چون سرمایه‌گذاری این مجموعه در استارت‌آپ شب را تشریح کرد و گفت: بخش‌اعظم این سرمایه‌گذاری non cash (غیرنقدی) است و مجموع ارزش بخش نقدی و غیرنقدی آن حدود سه و نیم‌میلیون دلار برآورد می‌شود. این مبلغ در بازه‌‌‌‌‌‌‌ای یک سال‌و‌نیمه در اختیار این استارت‌آپ قرار می‌گیرد و در ازای آن، مالکیت ۲۰‌درصد از سهام شب به گلرنگ واگذار می‌شود. معصومی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از سرمایه‌گذاری‌هایی که گلرنگ ونچرز انجام می‌دهد در قالب اسمارت‌‌‌‌‌‌‌مانی یا پول هوشمند در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد گفت: «اکنون تعداد نیروی کار فعال در گروه صنعتی گلرنگ بالغ بر ۴۵‌‌‌‌‌‌‌هزار نفر است که با احتساب خانواده‌‌‌‌‌‌‌های این شاغلان بیش از ۱۵۰‌هزار نفر خواهد بود و همین افراد می‌توانند بازار قابل‌توجهی برای شب ایجاد کنند. در واقع نیاز شرکت‌های زیرمجموعه در حوزه منابع انسانی و ایجاد مزایای گردشگری برای آنها، باعث شکل‌‌‌‌‌‌‌گیری پیوندی بین این گروه و یک کسب‌وکار در این حوزه ایجاد شد.» معصومی اصلی‌ترین دلیل انتخاب شب برای سرمایه‌گذاری از سوی گلرنگ را تیم این استارت‌آپ دانست و گفت: ویژگی‌های خاص این تیم است که توانسته به این کسب‌وکار شکل دهد. در ادامه این رویداد، میرطاها رضوی، مدیرعامل شب، با اشاره به چندین فاز ‌جذب سرمایه‌ای که این استارت‌آپ پیش از این داشته‌است گفت: برای فاز‌جدید جذب سرمایه‌‌‌‌‌‌‌، با وجود پیشنهادهای مختلفی که داشتیم، تصمیم گرفتیم با گلرنگ وارد همکاری شویم. وی با بیان اینکه سهم فعلی شب از بازار آنلاین اقامتگاه اکنون چیزی حدود ۱۲‌درصد است گفت: قرار است سرمایه جذب‌شده اخیر را در جهت توسعه پلتفرم و بهبود کیفی تجربه مخاطبان شب به‌کار گرفته بگیریم.

رضوی با اشاره به پیشرفت حاصل شده در ایجاد اقامتگاه‌‌‌‌‌‌‌های زیبا و شایسته‌‌‌‌‌‌‌ طی سال‌های اخیر، گفت: معتقدیم بازار اقامتگاه‌‌‌‌‌‌‌ها هنوز برای بهبود جای زیادی دارد. وی افزود: با توجه به پتانسیل بالای گردشگری کشور، کافی است فضایی ایجاد کنیم که کسانی که خدمات بهتری می‌دهند، رشد کنند و بتوانند فعالیت خود را گسترش دهند. طبق آنچه تیم سرمایه‌گذاری گلرنگ اعلام کرد، هدف آنها از این سرمایه‌گذاری، تبدیل استارت‌آپ شب به بازیگر دوم بازار اقامتگاه آنلاین ظرف دو سال‌آینده و تبدیل آن به بازیگر اصلی بازار ظرف ۵ سال‌آینده است. برآورده‌‌‌‌‌‌‌های انجام‌شده نشان می‌دهد ارزش تقریبی بازار اقامتگاه‌‌‌‌‌‌‌ها در کشور چیزی در حدود ۱۸‌هزار ‌میلیارد‌تومان است که تنها ۱۲‌درصد آن در اختیار مجموع پلتفرم‌های آنلاینی است که در این زمینه فعالیت می‌کنند و مابقی آن توسط بازیگران سنتی این حوزه مدیریت می‌شود.