سرنوشت بزرگترین شبکه اشتراک فیلم در عمر ۱۸ ساله‌اش

اولین ویدیوی یوتیوب که کیفیت پائینی هم دارد، یک ماه قبل از راه‌اندازی نسخه عمومی بتای این پلتفرم در ماه می سال ۲۰۰۵، پست شد.

این روزها یوتیوب یکی از وب‌سایت‌های پربازدید و پرمخاطب درسراسر دنیاست و مخاطبان بی‌شماری هم دارد. در این وب سایت پرطرفدار می‌توانید انواع و اقسام ویدیوهای مختلف را مشاهده کرده و از دستور آشپزی و طرز استفاده از ابزار و وسایل مختلف گرفته تا ویدیوهای آموزشی، روانشناسی، سرگرمی و بسیاری دسته‌بندی‌های دیگر را در آن تماشا کنید.

اما شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که اولین ویدیویی که در این وب‌سایت پست شد، چه بوده؟

در این مقاله می‌خواهیم پاسخ این سوال را بدهیم.

اولین ویدیوی وب‌سایت یوتیوب، هجده سال پیش توسط فردی به نام کریم جاوید با عنوان “من در باغ وحش” منتشر شد. او که یکی از بنیان‌گذاران یوتیوب بود، این ویدیو را یک ماه قبل از راه‌اندازی نسخه بتای یوتیوب در ماه می سال ۲۰۰۵ منتشر کرد و بعد از جدایی‌اش از کمپانی یوتیوب در سال ۲۰۰۵، تبدیل به یکی از منتقدان اصلی تغییرات جدید در این پلتفرم شد.

سرنوشت بزرگترین شبکه اشتراک فیلم

ویدیوی “من در باغ وحش” چیست؟

اولین ویدیوی منتشره در یوتیوب، ویدیویی هجده ثانیه‌ای است که در آن کریم، یکی از بنیان‌گذاران یوتیوب را در باغ وحش سن‌دیگو در مقابل قفس گروهی از فیل‌ها می‌بینیم. او در این ویدیو می گوید:«خب، ما الان اینجا مقابل فیل‌ها هستیم. نکته جالب درباره این جانورها این است که آنها واقعا خرطوم‌های بلندی دارند و این خیلی باحال است. حرف‌های زیادی می‌توان در این باره گفت.»

این ویدیو که کیفیت پائینی هم دارد، یک ماه قبل از راه‌اندازی نسخه عمومی بتای این پلتفرم در ماه می سال ۲۰۰۵، در یوتیوب پست شد. در آن زمان ایده اعضای تیم یوتیوب، این بود تا از آن به عنوان یک سایت دوست‌یابی استفاده کنند که قابلیت ایجاد و انتشار ویدیوهای آنلاین و به اشتراک گذاشتن آن وجود داشته باشد.

سرنوشت بزرگترین شبکه اشتراک فیلم

طبق گزارش منتشره در نیویورک تایمز، کریم در سال ۲۰۰۵ یوتیوب را ترک کرد و بعد از آن در دانشگاه استنفورد در رشته علوم کامپیوتر فارغ‌التحصیل شد و در سال ۲۰۰۶، حدود ۱۳۷ هزار سهم از سهام شرکت گوگل را به دست آورد که ارزشش در آن زمان حدودا ۶۴ میلیون دلار بود.

/خبرآنلاین

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0