مدیرعامل اخراج شده شرکت سازنده ChatGPT بازگردانده شد

شرکت اپن‌ای‌آی، سازنده ربات مشهور ChatGPT کمتر از یک هفته پس از اخراج سم آلتمن توسط هیئت مدیره، دوباره او را به عنوان مدیرعامل بازگرداند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، شرکت اپن‌ای‌آی در ایکس نوشت که سم آلتمن به عنوان مدیر عامل بازخواهد گشت. این اقدام به دنبال فشار زیاد کارمندان و سرمایه گذاران به هیئت مدیره است که کمتر از 1هفته پیش او را اخراج کرده بود.

روز دوشنبه، صدها کارمند، از جمله یکی از بنیانگذاران و اعضای هیئت مدیره، نامه ای را امضا کردند که در آن، اگر هیئت مدیره استعفا ندهد و آلتمن را بازنگرداند، اکثریت قریب به اتفاق برای همکاری با او به مایکروسافت می روند.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، روز دوشنبه در یک پست ایکس گفت که آلتمن و گرگ براکمن، هم‌بنیان‌گذار این شرکت، به مایکروسافت خواهند پیوست تا یک آزمایشگاه هوش مصنوعی جدید تشکیل دهند.

این امر به دنبال خبری در اواخر یکشنبه بود مبنی بر اینکه اپن‌ای‌آی مدیر عامل سابق توئیچ، امت شیر، را به عنوان جایگزین موقت آلتمن استخدام کرده است. در ابتدا، هیئت مدیره گفته بود، میرا موراتی، رئیس فناوری اپن‌ای‌آی این نقش را بر عهده خواهد گرفت، اما او به کارمندانی پیوست که خواستار بازگشت آلتمن بودند.

آلتمن در پست خود در ایکس نوشت: «با هیئت مدیره جدید و حمایت مدیرعامل مایکروسافت، مشتاقانه منتظر بازگشت به اپن‌ای‌آی و ایجاد همکاری قوی با مایکروسافت هستم.»

نادلا در پست ایکس خود تغییراتی را که اپن‌ای‌آی در هیئت مدیره خود ایجاد کرده، تحسین کرد.

/فارس

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

نوزده − هشت =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0