زاکربرگ بی سر و صدا «متاورس» را به خاک می‌سپارد؟!

 اگرچه هیچ‌ بیانیه مطبوعاتی در مورد به پایان رسیدن عمر متاورس منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، پذیرفته است که آنچه را که «آینده فناوری» می‌نامید باید به خاک بسپارد و این غول فناوری بر روی هوش مصنوعی تمرکز کند.

متاورس یک پلتفرم اجتماعی مجازی است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از عینک‌های مخصوص و هدست‌های واقعیت مجازی با یکدیگر در لحظه تعامل داشته باشند و همچنین در رویدادها و کنسرت‌های زنده شرکت کنند.

زاکربرگ که به آینده متاورس اطمینان داشت، زمان و پول خود را بر روی این ایده سرمایه‌گذاری کرد، اما با راه‌اندازی و تبلیغات برنامه‌های هوش مصنوعی مانند چت جی‌پی‌تی(ChatGPT) مشخص شد که اشتباه کرده است.

شرکت «Reality Labs» تمام پروژه‌های متاورس را بر عهده داشت و تقریبا ۲۴ میلیارد دلار منابع به آن تخصیص داده شده بود اما این شرکت در سال ۲۰۲۲ ضرری ۱۳.۷ میلیارد دلاری داشت و بنابراین، از دست رفتن این ایده‌ی شکست‌خورده باید بسیار سخت باشد. این در حالی است که مدیر عامل متا برای تمرکز بر هوش مصنوعی مولد عجله دارد.

زاکربرگ در یک پست فیسبوکی نوشت: ما در حال ساخت یک مجموعه محصول سطح بالا در شرکت متا هستیم که بر روی هوش مصنوعی مولد تمرکز دارد تا کار خود را در این زمینه به سرعت آغاز کند.

او نوشت: در کوتاه مدت، ما بر ساخت ابزارهای خلاقانه و رسا تمرکز خواهیم کرد. در درازمدت، ما بر روی توسعه شخصیت‌های هوش مصنوعی تمرکز می‌کنیم که می‌توانند به روش‌های مختلف به افراد کمک کنند.

اگرچه این شرکت به تولید هدست‌های واقعیت مجازی ادامه خواهد داد، اما این محصول اکنون مختص بازاری خاص و به خصوص برای بازیکن‌های بازی‌های رایانه‌ای خواهد بود.

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

18 + 18 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0