روبات‌های تحویل کالا خیابان‌های توکیو را تصرف می‌کنند

ژاپن به دلیل کمبود نیروی کار و چالش‌های ایزوله‌سازی مناطق حومه شهری مشغول تسهیل قوانین ترافیک خود است تا روبات‌های تحویل کالا بتوانند در خیابان‌ها تردد کنند.

به گزارش یورونیوز، ژاپن یکی از سالمندترین جمعیت‌های جهان را دارد و تقریبا ۳۰ درصد جمعیت آن بیش از ۶۵ سال‌ سن دارند. بسیاری از آنها در مناطق کم جمعیت حومه شهرها زندگی می‌کنند و دسترسی آسان به مایحتاج روزانه ندارند. کمبود نیروی کار در شهرها و قوانین جدید محدودیت اضافه کاری برای رانندگان خودروهای تحویل کالا، سبب شده پاسخگویی به درخواست‌های ارسال محموله سخت‌تر شود. در همین راستا روبات‌های خودران به عنوان یک راه‌حل احتمالی در نظر گرفته شده‌اند.

«دای فوجی‌کاوا» یک مهندس الکترونیک در شرکت پاناسونیک است که ماموریت آزمایش روبات‌های تحویل کالا در توکیو و نزدیکی فوجی ساوا را برعهده دارد. او در این باره می‌گوید: کمبود نیروی کار در بخش حمل‌ونقل یک چالش مهم در آینده است. امیدوارم روبات‌های ما بتوانند در صورت نیاز این مسوولیت را انجام دهند و به جبران کمبود کارگران کمک کنند. شرکت روباتیک ژاپنی‌ZMP  برای آزمایش روبات‌های ارسال محموله در توکیو با موسسات بزرگی مانند هلدینگ پست ژاپن همکاری می‌کند. روبات «دلی رو» (DeliRo) این شرکت به‌طور موفقیت‌آمیز از کنار عابران در خارج از توکیو رد شد. همچنین روبات طوری برنامه‌ریزی شده بود که در صورتی که یک رهگذر سد راهش شد، صورتکی با چشمان گریان نشان دهد. با این وجود مقامات معتقدند با توجه به فشارها برای حفاظت از استخدام کارمندان انسانی، روبات‌ها به این زودی‌ها در خیابان‌های ژاپن تردد نخواهند کرد.

نظر دهید

پاسخ دهید

15 + 10 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0