رقیب روسی Chat GPT به میدان می‌آید

اسبربانک روسیه رقیب Chat GPT را با نام گیگاچت منتشر کرد.

«اسبربانک» روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که فناوری موسوم به «گیگا چت»(GigaChat) را به عنوان رقیب چت جی‌پی‌تی منتشر کرده است.

ربات گفت‌وگوی شرکت اپن ای آی تحت حمایت مایکروسافت، سال گذشته در دسترس بیشتر کاربران قرار گرفت. این شرکت‌ها با همکاری هم اعلام کردند که امید دارند نحوه کار افراد و کسب و کارها را در این فرآیند دوباره شکل دهند. بعد از این اتفاق بسیاری کوشیدند تا در زمینه هوش مصنوعی و پیشرفت های آن عقب نمانند.

اکنون اسبربانک روسیه رقیب چت جی‌پی‌تی را با نام گیگا چت منتشر کرده است. این بانک گفت آنچه گیگاچت را متمایز می‌کند توانایی آن در برقراری ارتباط هوشمندانه‌تر به زبان روسی نسبت به سایر شبکه‌های عصبی خارجی است.

اسبربانک یا بانک پس‌انداز فدراسیون روسیه بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده و همچنین به‌عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می‌شود. شعبه مرکزی این بانک، در شهر مسکو قرار دارد.

بانک مسلط روسیه در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری هنگفتی در فناوری کرده است و به دنبال کاهش اتکای این کشور به واردات بوده است، فرآیندی که با کاهش صادرات کشورهای غربی به روسیه و اعمال تحریم‌های تنبیهی به دلیل اقدامات مسکو در اوکراین، بسیار مهم شده است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0