اظهارنظر انجمن واردکنندگان تلفن همراه در مورد رجیستری آیفون‌های ممنوعه

رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه در اظهاراتی گفته است که ممکن است در آینده ممنوعیت رجیستر آیفون‌های آمریکایی برداشته شود این در حالی است که مقامات دولتی با این موضوع مخالفت کرده و باید با فروشندگان کالای ممنوعه برخورد کنند.

برخلاف گفته های مهدی عبقری دبیرسابق انجمن واردکنندگان تلفن همراه که دلیل عدم رجیستری و ممنوعیت واردات آیفون 14 و 15 را ارزبری و عمل مقابل به مثل در تحریم کالای ایرانی می‌دانست، عبدالمهدی اسدی رئیس هییت مدیره انجمن واردکنندگان تلفن همراه نسبت به این موضوع اعلام بی‌اطلاعی کرده است.

این درحالیست که طی یکسال گذشته با ممانعت از واردات ایفون 14-15 ، تعداد بسیار زیادی آیفون رفرش و ریپک توسط برخی از واردکنندگان تلفن همراه وارد کشور شده است و این افراد میلیاردها تومان سود ازاین راه بدست آوردند. در حقیقت بخشی از این افراد احتمالا آیفون‌های رفرش و ریپک را ارزان‌تر خریداری کرده‌اند اما به طور مثال آیفون‌های 13 را به قیمت کالای نو به مصرف‌کننده نهایی فروخته‌اند. این در حالی است که پیش تر در خصوص مضرات رویکرد واردات آیفون از طریق رویه واردات در مقابل صادرات خود گزارش های مفصلی منتشر شده بود.

احتمال فضاسازی و سوء استفاده فروشندگان کالای ممنوعه پس از اظهارات رئیس انجمن واردکنندگان موبایل

نکته دیگری که وجود دارد در زمینه اظهارات رئیس انجمن واردکنندگان موبایل در خصوص احتمال باز شدن رجیستر شدن آیفون‌های 14 و 15 است. او در اظهاراتی گفته است که امیدوار است در آینده نزدیک این امکان فراهم شود و انجمن پیگیر این موضوع است.

رییس انجمن واردکنندگان در بخش دیگری از اظهارات خود گفته است که عده ای باتوانمندی الکترونیکی و کامپیوتری براحتی مسیر قانونی را دور زده و ایفون را رجیستر می‌کنند.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده است که طی چندین نامه از سوی مسئولان مختلف از جمله مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین مسئولان صنفی بر عدم رجیستری و جمع آوری آیفون‌های 14 و 15 تاکید شده است. این اظهارات می‌تواند تاثیر زیادی در فضاسازی‌های موجود در بازار تلفن همراه به دنبال داشته باشد و منجر به انتفاع فروشندگان کالاهای ممنوعه شود که تا کنون اقدام به واردات غیرقانونی آیفون‌های 14 و 15 کرده‌اند.

با توجه به این شرایط این سوال وجود دارد که چرا تا کنون جهت برخورد با این کالاهای ممنوعه اقدام جدی صورت نگرفته است؟ باید به این نکته توجه داشت که در آینده ممکن است تغییر در روند رجیستری نیز ایجاد شود اما نکته دارای اهمیت این است که تا آن روز، این دسته از کالاها به عنوان کالای ممنوعه شناخته شده و باید جلوی فروش آزادانه آنها گرفته شود.

/تسنیم

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

16 + 10 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0