رونمایی از ربات همراه حیوانات خانگی

ربات «اورو» که ساخت یک شرکت هندی است و در نمایشگاه فناوری CES 2024 رونمایی شده، به سگ‌های خانگی غذا می‌دهد و با آنها بازی می‌کند.

ترک کردن یک سگ خانگی کوچک که مستعد اضطراب جدایی است، می‌تواند برای صاحب او نگرانی ایجاد کند اما نمایشگاه فناوری «CES 2024» این مشکل را حل کرده است.

به نقل از سی‌نت، یک ربات خودکار جدید موسوم به «اورو داگ کامپنین»(Oro Dog Companion) که به تعداد زیادی از ویژگی‌های هوشمند مجهز شده است، می‌تواند از سگ‌های خانگی در غیاب صاحب آنها مراقبت کند. هدف از ساخت این همراه سگ‌های خانگی، فراهم کردن سرگرمی، توجه، غذا و راحتی آنها در زمانی است که کاربر قادر به انجام دادن این کارها نیست.

«دیوی بهوتانی»(Divye Bhutani) بنیان‌گذار شرکت هندی «اوگمن رباتیکس»(Ogmen Robotics) گفت که ربات اورو با هوش مصنوعی پیشرفته ساخته شده است. این همراه رباتیک سگ‌های خانگی، به صدای دو طرفه و یک صفحه ویدئوی تعاملی مجهز است تا کاربران بتوانند از هر کجا با سگ خود به صورت زنده ارتباط برقرار کنند. این ربات حتی به کاربر امکان می‌دهد تا تصاویر و ویدیوهایی را برای به اشتراک گذاشتن با دوستان یا انتشار در رسانه‌های اجتماعی ثبت کند.

ربات اورو به یک سیستم پرتاب‌ توپ مجهز است که در قسمت میانی بدنه آن قرار دارد و توپ را برای سگ پرتاب می‌کند تا بازگرداندن توپ را به آن آموزش دهد. همچنین، اورو می‌تواند با استفاده از دوربین پیشرفته و سیستم نقشه‌برداری مبتنی بر لیدار به صورت خودکار در خانه به حرکت درآید تا سگ را ردیابی کند و کاربر را در جریان همه اقدامات آن قرار دهد.

شاید چشمگیرترین قابلیت اورو، یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی باشد که به آن کمک می‌کند تا با سگ آشنا شود. هدف ربات همراه این است که الگوهای رفتاری سگ خانگی را بیاموزد و هنگامی که سگ احساس ناراحتی، بی‌قراری یا میل به بازی دارد، با پخش کردن موسیقی آرام‌بخش یا تعامل فیزیکی وارد عمل شود. از آنجا که اضطراب در سگ‌ها و نژادهای گوناگون متفاوت است، اورو طوری برنامه‌ریزی شده است تا علائم شنیداری و فیزیکی نشان‌دهنده اضطراب را در ۱۰ مورد از محبوب‌ترین نژادهای سگ خانگی تشخیص دهد.

اگر کاربر مطمئن نباشد که سگ او چه زمانی باید واکسن هاری یا دوز بعدی داروی خود را دریافت کند، اپلیکیشن اورو براساس اسناد سلامت و سوابق پزشکی، تاریخ آن را هشدار می‌دهد.

ربات اورو با قیمت ۷۹۹ دلار به فروش می‌رسد و فروش آن در ماه جاری آغاز خواهد شد.

/ایسنا

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

20 − 12 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0