زمان خداحافظی با «اپل آیدی» فرا رسید

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، در آخرین گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است که نام «اپل آیدی» (Apple ID) در سال 2024 همراه با نسخه جدید سیستم‌عامل iOS 18 و macOS 15 به «اپل اکانت» (Apple Account) تغییر پیدا خواهد کرد.

اپل آیدی اصطلاحی است که برای حساب‌های موجود در سرویس‌های آنلاین مختلف اپل استفاده می‌شود. درواقع اپل آیدی حسابی است که به کاربران اجازه می‌دهد به سرویس‌هایی مانند iCloud و اپ استور دسترسی داشته باشند. همچنین با استفاده از Apple ID، کاربران می‌توانند برنامه و موسیقی خریداری کنند، با کمک iCloud داده‌های خود را به‌صورت ریموت بین چندین دستگاه منتقل کنند و همچنین از فروشگاه آنلاین اپل خرید انجام دهند.

به نقل از دیجیاتو، حالا خبرهایی در مورد تغییر نام اپل آیدی به اپل اکانت مطرح شده است. این نخستین‌بار نیست که چنین موضوعی مطرح می‌شود و پیش‌تر نیز خبرهایی در این مورد منتشر شده بود.

همان‌طور که گفته شد، مارک گرمن در خبرنامه «Power On» بلومبرگ به این موضوع اشاره کرده است که نام Apple Account در اواخر سال 2024 ظاهراً جایگزین Apple ID در نرم‌افزار و وب‌سایت اپل خواهد شد. این تغییر احتمالاً هم‌زمان با عرضه نسل بعدی سیستم‌عامل‌های اپل ازجمله iOS 18 خواهد بود. انتظار می‌رود اپل در WWDC به‌صورت رسمی این تغییر را اعلام کند تا توسعه‌دهندگان زمان لازم برای پذیرش این تغییر را در اختیار داشته باشند.

اگرچه هیچ دلیلی به‌صورت رسمی برای تغییر این نام تجاری مطرح نشده است، اما به‌احتمال‌زیاد اپل این کار را انجام می‌دهد. باید دید درنهایت تصمیم اپل در مورد این موضوع چیست و آیا چنین تغییری انجام می‌شود یا خیر.

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

پنج × 2 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0