جوانه با تغییر استراتژی به یک شتاب‌دهنده تبدیل می‌شود

 شرکت جوانه که به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری جسورانه هلدینگ هزاردستان (مالک کافه‌‌‌بازار، بلد و دیوار) راه‌‌‌اندازی شده بود، بر اساس شنیده‌‌‌ها قرار است استراتژی فعالیت خود را تغییر دهد و جوانه با تغییر استراتژی به یک شتاب‌دهنده تبدیل می‌شود.

جوانه ماموریت خود را در مرداد ۱۴۰۰ و با سرمایه‌گذاری تخصصی روی استارت‌آپ‌‌‌های مراحل ابتدایی و در حال رشد آغاز کرد. حالا در کمتر از دو سال زمزمه‌‌‌هایی مبنی بر تعطیلی جوانه در اکوسیستم فناوری و استارت‌آپی ایران شنیده می‌شود. زمزمه‌‌‌هایی که مدیران جوانه، آن را نه به منزله تعطیلی بلکه صرفا یک تغییر استراتژی برمی‌‌‌شمرند. پیش‌تر آرین افشار در گفت‌‌‌‌‌‌وگوی خود با پیوست به بحث کمبود نقدینگی و اینکه بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حال حاضر سرمایه‌گذاری نمی‌‌‌کنند، اشاره کرده بود.

اکنون مدیران جوانه تغییر استراتژی و تغییر ماموریت‌‌‌ها و مسیر جوانه را قطعی دانستند و گفتند تا پایان آذر تکلیف ماموریت آتی جوانه روشن خواهد شد. ماموریتی که هرچند به خاموشی جوانه منجر نشود، اما به طور حتم در سال ۱۴۰۲ تیم جوانه را دستخوش تغییراتی راهبردی می‌کند. استارت‌آپ ۳۶۰ اعلام کرده که طبق شنیده‌‌‌‌‌‌ها، احتمالا جوانه تبدیل به شتاب‌دهنده‌‌‌ (Accelerator) خواهد شد و دیگر خبری از سرمایه‌گذاری‌‌‌های نقدی و کلان جوانه در کسب و کارها‌‌ی نوپا نباشد.

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

پانزده − 6 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0