«جاباما» اقامت بیماران کم‌‌‌برخوردار را تامین می‌کند

چادرنشینی اطراف بیمارستان‌‌‌ها پدیده‌‌‌ای‌‌‌ است که امروز بیش از پیش شاهد آن هستیم. در شهرهای کم‌‌‌برخوردار و دورافتاده، خانواده‌‌‌ها علاوه بر فشار و رنجی که از درد فرزندان‌‌‌شان به دوش می‌‌‌کشند، دغدغه هزینه‌‌‌های سرسام‌‌‌آور درمان را نیز دارند، چرا که برای درمان به‌‌‌ویژه بیماری‌‌‌های خاص و پر‌هزینه، ناچار به سفر به شهرهای بزرگ‌تر مجاور یا پایتخت هستند، اما امکان تامین هزینه‌‌‌های اقامت خود را ندارند و به‌‌‌ناچار در حاشیه‌‌‌ بیمارستان در چادر سکونت می‌کنند. مساله‌ای که جاباما با همکاری موسسه سیمرغ قصد دارد بخشی از بار و فشار آن را از دوش خانواده‌‌‌ها بردارد.

ناگزیر بودن اسکان در طول دوره درمانِ بیمارانی که پیوند مغز استخوان انجام داده‌‌‌اند، مبتلایان به انواع سرطان و کسانی که پیوند عضو داشته‌‌‌‌‌‌اند و… موسسه سیمرغ را برای ورود رسمی به عرصه تامین خدمات اسکان مصمم ساخت و در نهایت با ارزیابی وضعیت موجود، با حمایت و همراهی شرکت جاباما، از ابتدای تیرماه سال ۱۴۰۱ اقامت و اسکان این بیماران را نیز تامین می‌کند. جاباما در طول ۹ ماه گذشته با تامین بیش از ۵۵۳ نفر شب اقامت رایگان برای بیماران کم‌‌‌برخوردار در راستای کاهش چادرنشینی درمانی قدم برداشته و تلاش می‌کند با افزایش ظرفیت اقامت برای این بیماران در سال آینده، قدم‌‌‌های موثرتری بردارد. ۵۱‌درصد از این بیماران ساکن استان سیستان و بلوچستان، ۲۰‌درصد کردستان و سایر بیماران از استان‌‌‌های هرمزگان، خوزستان، کرمان، ایلام و… بوده‌‌‌اند. مقصد درمانی این بیماران عمدتا بیمارستان‌‌‌های تخصصی اطفال در شهر تهران بوده‌‌‌ است.

جاباما برای اولین بار در ایران و طی همکاری با موسسه سیمرغ و با همراهی میزبانان مسوولیت‌‌‌پذیر خود، در ۹ ماه گذشته سال‌جاری بیش از ۵۵۳ نفر شب اقامت رایگان برای بیماران کم‌‌‌برخوردار فراهم کرده است. در آخرین اقدام پس از اطلاع از مشکل اسکان بیماران مراجعه‌‌‌کننده به مرکز پرتودرمانی شهید رمضان‌‌‌زاده شهر یزد، طی یک تفاهم‌‌‌نامه، موسسه سیمرغ با همکاری جاباما مساله اقامت بخش قابل‌‌‌توجهی از این بیماران را بر عهده گرفته است.

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

16 − 15 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0