تحول جدی در موتور جستجوی گوگل/امکان مکالمه با هوش مصنوعی

گوگل قصد دارد موتور جستجوی خود را با چت هوش مصنوعی و کلیپ‌های ویدیویی ارتقا دهد.

وال استریت ژورنال روز شنبه گزارش داد که گوگل قصد دارد موتور جستجوی خود را شخصی سازی تر کند و بر خدمات رسانی به جوانان در سطح جهان تمرکز دارد.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که برنامه‌های هوش مصنوعی مانند چت‌جی‌پی‌تی به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند و فناوری‌ای را برجسته می‌کنند که می‌تواند نحوه عملکرد کسب‌وکارها و جامعه را تغییر دهد.

این غول فناوری قصد دارد صدای انسان را به عنوان بخشی از این تغییر ترکیب کند. وال استریت ژورنال به نقل از افراد آشنا با این موضوع افزود: انتظار می‌رود گوگل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان I/O خود در هفته آینده، ویژگی‌های جدیدی را ارائه کند که به کاربران امکان می‌دهد با یک برنامه هوش مصنوعی مکالمه انجام دهند.

هوش مصنوعی مولد در سال جاری بسیار معروف شد زیرا توانست مردم را به خود جلب کرده و باعث هجوم شرکت‌ها برای عرضه محصولات مشابهی شده است که معتقدند ماهیت کار را تغییر خواهد داد.

بعد از معرفی ربات چت گفت و گو توسط شرکت اپن‌ای‌آی و توجه کاربران زیادی به آن، شرکت های مختلف تلاش کردند تا ازاین مسابقه عقب نمانند در همین راستا گوگل اعلام کرد که ربات گفت و گوی هوش مصنوعی خود با نام بارد را به‌روزرسانی می‌کند تا به کاربر کمک کند کدی را برای توسعه نرم‌افزار بنویسند.

این شرکت فناوری علاوه بر توسعه ویژگی های مختلف مشغول توسعه یک چت بات است که می تواند سوالات مهندسی نرم افزاری را پاسخ دهد و قطعات کد تولید کند. همچنین گوگل ویژگی هایی را آزمایش کرده که به افراد اجازه می دهد با کمک یک چت بات سخنگو موسیقی را جستجو کند.

این غول فناوری در رقابتی با سرعت بالا در مورد فناوری هوش مصنوعی قرار گرفته است و به همین دلیل به فکر ارتقای هرچه زودتر برنامه های خود است.

/فارس

نظر دهید

پاسخ دهید

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0