تب تردز فروکش کرد

شبکه اجتماعی تردز که به قاتل توییتر شهرت پیدا کرده، با کاهش تعداد کاربران روزانه فعال و زمان سپری شدن در این اپلیکیشن، از زمان راه‌اندازی شدن در آخر هفته گذشته، روبه‌رو شده است. شبکه اجتماعی متن‌محور تردز، هفته گذشته راه‌اندازی شد و ظرف مدت پنج روز، ۱۰۰ میلیون نفر به عضویت آن پیوستند. با این حال، آمار شرکت‌های سنسور تاور و سیمیلار وب نشان می‌دهد که این پلتفرم با کاهش نرخ رشد و تعامل کاربران روبه‌رو شده است.

داده‌های سنسور تاور، کاهش قابل‌ملاحظه تعامل کاربران از زمان راه‌اندازی شدن تردز در پنج‌شنبه گذشته را نشان می‌دهد. تعداد کاربران روزانه فعال این پلتفرم، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، حدود ۲۰ درصد کمتر از شنبه بود و زمانی که هر کاربر در این شبکه اجتماعی سپری کرد، از ۲۰ دقیقه، به ۱۰ دقیقه رسید که یک کاهش ۵۰ درصدی بوده است. آمار شرکت تحلیل و داده دیجیتالی سیمیلار وب هم روندهای مشابه را تایید می‌کند. طبق این آمار، تردز با کاهش بیش از ۲۵ درصدی تعداد کاربران روزانه فعال در فاصله هفتم ژوئیه تا دوشنبه در گوشی‌های اندروید، روبه‌رو شده است، اما این شرکت هنوز آمار مربوط به دستگاه‌های iOS را نهایی نکرده است.

آمار سیمیلار وب همچنین نشان می‌دهد زمان استفاده از تردز، تقریبا نصف شده و زمانی که کاربران آمریکایی در این اپلیکیشن سپری کرده‌اند، از حدود ۲۰ دقیقه در ششم ژوئیه، به بیش از هشت دقیقه در دهم ژوئیه، کاهش پیدا کرده است. تردز از پنجم ژوئیه که راه‌اندازی شد، به دلیل ارتباط با اینستاگرام و امکان استفاده از نام کاربری و انتقال دنبال‌کننده‌ها از این شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس و بازخورد مثبت تبلیغات‌کنندگان، سر و صدای زیادی به پا کرد. وب‌سایت ورج گزارش کرده بود کاربران ظرف مدت یک روز، بیش از ۹۵ میلیون پست در تردز ارسال کرده و ۱۹۰ میلیون لایک کرده بودند. با این حال، تردز در روزهای نخست فعالیت خود بوده و افزایش یکباره عضویت‌ها طبیعی است، زیرا کاربران سرویس جدید و فضای آن را کنکاش می‌کنند تا مناسب بودن آن را ارزیابی کنند. آدام موسری، مدیر اینستاگرام و تردز در شرکت متا پلتفرم، با صراحت گفته است وی قصد ندارد اخبار یا سیاست را در این پلتفرم جدید در ارجحیت قرار دهد و از این رو، ممکن است تردز برای بعضی از کاربران بانفوذ، نتواند جایگزینی برای توییتر باشد. بر اساس گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، جاسمین انبرگ، تحلیلگر ارشد اینسایدر اینتلیجنس گفت: «اگر از هر چهار کاربر اینستاگرام، یک نفر ماهانه از تردز استفاده کند برای شرکت متا کفایت می‌کند تا تردز به بزرگی توییتر شود.»

/دنیای اقتصاد

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

چهارده + 12 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0