معرفی ابزار جدید OpenAI برای تبدیل محتوای متنی به ویدئو

شرکت «OpenAI» اعلام کرد که در حال کار بر روی نرم‌افزاری است که می‌تواند بر اساس پیام‌های متنی ویدئو‌ تولید کند.

شرکت «OpenAI» اعلام کرد که در حال کار بر روی نرم‌افزاری است که می‌تواند بر اساس پیام‌های متنی ویدئو‌هایی چند دقیقه‌ای تولید کند. در بیانیه این شرکت آمده است: «این نرم‌افزار که «Sora» نام دارد، در حال حاضر برای انجام تست امنیتی (Red teaming) در دسترس است که به شناسایی نقص‌های سیستم هوش مصنوعی کمک می‌کند و همچنین منتظر بازخورد هنرمندان تجسمی، طراحان و سازندگان فیلم است.»

به نقل از رویترز، در این بیانیه آمده است: «پلتفرم «Sora» می‌تواند صحنه‌های پیچیده با شخصیت‌های متعدد، انواع حرکات خاص و جزئیات دقیق سوژه و پشت صحنه را ایجاد کند.»

این شرکت در پستی وبلاگی اعلام کرد که «Sora» علاوه بر تولید ویدئو از پیام‌های متنی، قادر است تصاویر ثابت را نیز متحرک کند.»

این نرم‌افزار تولید ویدئو از چت‌بات «ChatGPT» پیروی می‌کند که در اواخر سال ۲۰۲۲ منتشر شد و با توانایی در نوشتن ایمیل، کد و شعر، انقلابی در پذیرش هوش مصنوعی مولد در زندگی روزمره به وجود آورد. «Sora» یک ابزار در حال پیشرفت است و به اذعان سازندگان آن، ممکن است جزئیات فضایی یک درخواست را اشتباه بگیرد و در پیاده کردن مسیر دوربین مشکل داشته باشد.

شرکت «OpenAI» همچنین در حال توسعه ابزار‌هایی است که می‌توانند، ساختگی بودن ویدئو و استفاده از این نرم افزار در تولید آن را تشخیص دهند.

/زاویه

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

1 × 1 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0