آزمایش موفقیت آمیز اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس روی گوشی‌ها

اسپیس‌ایکس با ارسال نامه‌ای به کمیسیون فدرال ارتباطات، از آزمایش موفق اینترنت ماهواره‌ای خود روی گوشی‌های عادی خبر داده است.

اسپیس‌ایکس با ارسال نامه‌ای به کمیسیون فدرال ارتباطات، از آزمایش موفق اینترنت ماهواره‌ای خود روی گوشی‌های عادی خبر داده است.

اسپیس‌ایکس از چند وقت پیش، آزمایش سرویس اینترنت ماهواره‌ای Direct to Cell برای گوشی‌های هوشمند معمولی را آغاز کرده است. حالا براساس نامه‌ای که این شرکت برای کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) ارسال کرده، سرویس Direct to Cell عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته است.
در بیت پین ثبت نام کن و با دعوت هر دوستت، ۱۵۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!

طبق این نامه، اسپیس‌ایکس برای آزمایش سرویس خود از چندین گوشی از برند‌های مختلف مانند گوگل، سامسونگ و اپل استفاده کرده و البته برای پشتیبانی از این سرویس، گوشی‌ها از نظر فنی دستخوش تغییر نشده‌اند.

اسپیس‌ایکس برای آزمایش سرویس خود از طیف PCS G Block اپراتور T-Mobile استفاده کرده و توانسته است از طریق پیامک، ایکس و واتس‌اپ پیام متنی ارسال و دریافت کند.

به‌نظر می‌رسد که موقعیت کاربر تأثیری روی عملکرد این سرویس اسپیس‌ایکس نداشته است. این شرکت مدعی شده که سرویس Direct to Cell در مناطق شهری و روستایی، محیط باز و داخلی و هوای آزاد و زیر درخت عملکرد مناسبی از خودش نشان داده است. آزمایش‌ها در مناطق مختلف آمریکا مانند واشنگتن، کالیفرنیا و کانزاس سیتی انجام شده. اسپیس‌ایکس همچنین مدعی شده است که آزمایش‌ها تداخلی با باند‌های فرکانسی مجاور ایجاد نکرده‌اند.

اسپیس‌ایکس برای ارائه سرویس Direct to Cell با اپراتور T-Mobile همکاری می‌کند و این سرویس را در اختیار مشتریان آن قرار می‌دهد. زمانی که این سرویس راه‌اندازی شود، ابتدا کاربران در ایالات‌متحده به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. البته انتظار می‌رود که اسپیس‌ایکس با همکاری اپراتور‌های مختلف، این سرویس را در اختیار کاربران در کشور‌های کانادا، استرالیا، نیوزیلند، سوئیس و ژاپن هم قرار دهد.

چند روز پیش «ایلان ماسک»، مدیرعامل اسپیس‌ایکس، با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس از دستیابی به سرعت دانلود ۱۷ مگابیت بر ثانیه با یک گوشی معمولی سامسونگ خبر داد؛ بنابراین انتظار می‌رود که سرویس Direct to Cell سرعت نسبتاً خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد.

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

3 × سه =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0