اگر گوشی آیفون در آب افتاد چه کنیم؟

اگر دستگاه آیفون شما داخل آب سقوط کرد، به غیر از قرار دادن آن در برنج، راه دیگری برای خشک کردن دستگاه وجود دارد.

 

بسیاری پس از افتادن گوشی خود در آب، برای جلوگیری از آسیب به آن و کمک به خشک شدن دستگاه از برنج استفاده می‌کنند، اما این تنها اقدامی نیست که می‌توانید انجام دهید، بلکه یکی از برنامه‌های آیفون نیز می‌تواند ترفندی را برای خشک کردن گوشی ارائه دهد.

برنامه “Water Eject – Speaker Cleaner” طیف وسیعی از صدا‌ها و الگو‌های لمسی را برای کمک به بیرون ریختن قطرات مضر ارائه می‌دهد و کاربران حتی می‌توانند وزن و شدت این ارتعاشات را تنظیم کنند.

همچنین می‌توان از این دستور برای خارج کردن گرد و غبار از اسپیکر‌ها استفاده کرد تا صدای آیفون از هر گونه ناخالصی تصفیه و پاکسازی شود.

در توضیحات اپ استور آن آمده است: استفاده از روش منحصر به فرد با اپلیکیشن Haptics & Sound Ejection بهترین ترکیب صدا‌ها و الگو‌های لمسی را برای خروج آب و گرد و غبار از بلندگو ایجاد می‌کند. می‌توانید حالت دستی را با چند ترفند امتحان کنید.

برای نصب نرم‌افزار در iPhone یا iPad خود به App Store بروید. خروجی دستی را می‌توان بین حالت‌های Light، Medium، و Heavy با تنظیمات اضافی برای تغییر زیر و بم و شدت تغییر داد. یک تولید کننده صدا نیز در دسترس است که از صفر تا ۲۰۰۰۰ هرتز متغیر است.

لرزش‌ها و صدا‌ها باید به محض فشار دادن دکمه پاور شروع شود که کمتر از ۲۰ ثانیه کار می‌کند و پس از تکمیل فرآیند، هشداری ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد تمام آب از بلندگو‌های تلفن خارج شده است.

اگر روی زبانه سوم پایینی که شبیه یک بلندگو است کلیک کنید، می‌توان آهنگ‌های مختلفی را برای بررسی اینکه آیا بلندگو‌ها کار می‌کنند پخش کرد.

اگر واقعاً می‌خواهید در زمان خود صرفه‌جویی کنید، می‌توانید این برنامه را برای دسترسی آسان به میانبر‌های آیفون خود نیز اضافه کنید. برای انجام این کار، به مرورگر آیفون خود بروید و Shortcuts Gallery را جست و جو کنید.

برنامه Water Eject را می‌توان در بخش «میانبر‌های محبوب» پیدا کرد و کاربران می‌توانند این گزینه را به میانبر‌های آیفون خود اضافه کنند.

اگر قسمت میانبر‌ها فشار داده شود، کاربران این گزینه را خواهند داشت که فقط با فشار دادن یک دکمه، روند تخلیه آب را شروع کنند. لازم به ذکر است که اگر تلفن برای مدت طولانی در آب غوطه ور شده باشد احتمالاً Water Eject مشکلات شما را حل نخواهد کرد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

هجده − هفده =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0